'SZPILA' ZACHĘCAŁ DO BOKSU

Zespół szkół im. prof. Stefana Bryły na warszawskim Bemowie – warto zapamiętać nazwę tej placówki, bo wkrótce może się stać kuźnią pięściarskich talentów. Na wtorkowej konferencji prasowej współwłaściciel grupy Knockout Promotions Andrzej Wasilewski, dyrektor zespołu szkół Teresa Lesiak, a także sponsor projektu prezes Hetman Eko Marcin Gil, przedstawili nowatorski projekt.

Na Bemowie od stycznia 2013 roku działalność rozpocznie Uczniowski Klub Sportowy o profilu pięściarskim. Sekcja ma być otwarta dla wszystkich dziewcząt i chłopców, dobrze wyposażona, nastawiona zarówno na wyczyn jak i rekreację. I co bardzo ważne – darmowa.

Wsparcie szkoleniowe zapewni trener związany z Knockout Promotions Łukasz Malinowski. Okazjonalnie w zajęciach udział wezmą zawodowi pięściarze. Na konferencji prasowej pojawili się Przemysław Saleta, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk i Artur Szpilka. Wśród uczniów popularnością cieszył się zwłaszcza ten ostatni.

- W każdej szkole jest grupa urwisów, a dla takich chłopaków najlepszy jest boks. Wiem, bo sam byłem nieprzeciętnym urwisem. Dziś za dużo chłopaków gra w piłkę nożną. Powstają orliki, ale nie ma gdzie wyładować energii – opowiadał „Szpila”.

Pięściarz z Wieliczki przytoczył historię o tym, jak wypatrzył go pierwszy trener boksu (dzięki bójkom), ale podkreślił też, że dziś dojrzał do bycia zawodowym sportowcem.

- My nie mieliśmy takich warunków. Były dwa worki, dwadzieścia chętnych osób i jeden trener. Dyrekcja robi wam takie warunki, że nic tylko trenować. Mniej piwa, więcej odżywek, czy tam kanapek. Życzę powodzenia – zachęcał Szpilka.

Inne aspekty szkoły pięściarskiej przedstawił Przemysław Saleta.

- Na świecie boks w wydaniu rekreacyjnym robi oszałamiającą karierę. Wśród pań często uprawiany jest w formie fitnessu. Boks buduje wytrzymałość i pewność siebie. Wystarczy poznać techniki, by już poczuć się pewniej na ulicy. Badania pokazują, że ofiarami przemocy najczęściej są osoby zbyt mało pewne siebie, z tak zwanym syndromem ofiary – tłumaczył Saleta.

Prowadzący konferencję Mateusz Borek podkreślił, że szkoła jest otwarta zarówno na urwisów, o których mówił Szpilka, jak i osób szukających rekreacji.

Uczniów nie trzeba było długo namawiać. Po spotkaniu chłopcy z klasy 1 TB (technikum budowlane) przyznali, że na boks będą chodzić wszyscy. Zwłaszcza, jeśli nie trzeba za treningi płacić.

- Zajęcia są jak najbardziej za darmo, całość finansuje firma Hetman Eko, właściciel marki Ulrich. Wiemy, że w boksie wyniki ma najczęściej młodzież, która miała w życiu pod górkę. Dlatego żadne składki nie są wymagane. Zmierzamy do tego, żeby na Bemowie powstał mocny ośrodek bokserski. Nie każdy z tych chłopaków będzie zawodowcem, ale myślę, że jakieś perełki uda nam się wydobyć. Dla pozostałych osób nasza szkoła będzie fajną formą rekreacji ruchowej – przedstawił zarys projektu trener-koordynator Łukasz Malinowski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: milan1899
Data: 23-10-2012 20:58:08 
super inicjatywa , brawo Yale
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 23-10-2012 21:43:12 
"Na konferencji prasowej pojawili się Przemysław Saleta, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk i Artur Szpilka. Wśród uczniów popularnością cieszył się zwłaszcza ten ostatni"

Zazwyczaj osoby na tym samym poziomie najszybciej się dogadują. Swoją drogą ciekawy autorytet dla dzieci.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 23-10-2012 22:11:06 
Tonacy brzytwy sie chwyta,,Troche pojechano po Szpilce niedlugo zrobia z niego samarytanina ,,,wiekszego niz Ali,,
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 23-10-2012 22:11:27 
Ale pierdole*nie, masz coś do tego, że jest autorytetem tej młodzieży? Starszy od nich o 5 lat jesteś, a się mądrzysz. No trudno żeby autorytetem był jakiś konfident albo ktoś po 65 roku życia namawiającym do pokoju. Dzisiejsze czasy się niestety albo stety pozmieniały.
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 23-10-2012 22:14:37 
Autorytetem mogl byc Papiez Jan Pawel 2 ale nie Szpilka hahaa..daj spokoj,,
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 23-10-2012 22:19:14 
Ernesto

A według Ciebie promowanie wśród dzieci zakutej pały, recydywisty i bijoka spod dyskoteki jest normalne ? Ja rozumiem że wśród młodych 'jebać policje' i tym podobne jest teraz modne i szpilka to dobry produkt który można wielu wcisnąć, ale z promocją boksu to to ma mało wspólnego. I tak, mam coś do tego - bo niby czemu nie wolno by mi było go nie lubić ?
 Autor komentarza: milan1899
Data: 23-10-2012 22:24:10 
lukasz1991
oni promują tam boks przedewszystkim , chcą pokazać młodym ludziom że poza używkami jest tez taki sport kóremu można się poświęcić i mieć z tego korzysci ,
poświęcją Swój czas i Swoe pieniądze ( w przypadku Yale ) ,

ale wiadomo w Polsce trzeba szukac dziury w całym , nie trawisz Szpilki i KP12 to na h...j czytasz ten artykuł i komnetujesz ?
 Autor komentarza: BYKZBRONXU2011
Data: 23-10-2012 22:29:50 
MILAN KULTURY TROCHE,,
 Autor komentarza: milan1899
Data: 23-10-2012 22:32:16 
troche to znaczy ile ?
czytajac lukasz1991 jakos kultura mi się wyłącza , nic tylko marudzic...
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 23-10-2012 22:32:47 
milan1899
Kp12 jest mi akurat obojętne. Szpilki owszem nie trawię. Czy to znaczy ze nie mam prawa komentować i czytać newsa ? Rozwalają mnie takie reakcje na słówko krytyki. Zwyczajnie napisałem że moim zdaniem szpilka nie ma zbyt wiele do przekazania i jest żadnym autorytetem. Zresztą jego przytoczona wypowiedź o tym świadczy. News jest tylko dla fanów szpilki ? Sam wiesz ze nie więc nie wiem. Nie chce mi się szukać, ale jestem pewien że też wiele rzeczy/ludzi tutaj krytykowałeś, jak zresztą każdy użytkownik. Po to jest możliwość komentowania, żaby zdania były różne i powymieniać się opiniami, a nie żeby włazić szpilce bez wazeliny w dupe.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 23-10-2012 22:38:06 
krytkować można wiele rzeczy po to jest forum ale jeśli nie podoba ci siętaka incjatywa to coś jest z Toba nie tak niestety , na moje oby więcej takich miejsc do boksu w Polsce ,
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 23-10-2012 22:46:01 
To widocznie źle mnie zrozumiałeś. Samej inicjatywy nie krytykuję i nic przeciwko niej nie napisałem. Zwyczajnie uważam że boks można wypromować inaczej niż przywożąc gościa który według mnie za wiele do powiedzenia nie ma. Z drugiej strony rozumiem że w młodszych kręgach szpilka jest dużo popularniejszy niż diablo czy saleta. Niestety tak już jest że do młodych bardziej przemawia 'bandzior' szpila niż ułożony saleta.
 Autor komentarza: Boban81
Data: 23-10-2012 23:31:48 
Nie "DOJECHAŁ" nikogo na tym spotkaniu?
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 24-10-2012 00:04:23 
szpila spoko robota ale najazd zawsze bedzie

nawet jakby kiedys naprawde zostal tym HW WC to iat wszyscy sie beda udzielac ze i tak "chuligan" i nie beda mu kibicowac - czyli rozumiem ze zaden czlowiek nie powienien dostac drugiej szansy (a nie kazdy kurwa musi byc einsteinem bo sa osoby pochodzace z rodzin patologicznych i co maja na to kurna poradzic??? takze nie kazdy lapie "dobre" nawyki tak samo szybko jak ktos inny

jakos na jackiewicza nikt tak nie najezdza a byl jeszcze gorszym "bandziorem" i na pewno uczynil wiecej szkod niz szpila

rozumiem rowniez ze w tej klasie z ktorej wszyscy zapisalei sie na boks sziedza tylko "tepaki na poziomie szpili" i tylko dlatego jego sluchali


ja wlasnie mysle ze dobry wybor 3 gosci specjalnych jeden byly, jeden mistrz i jeden prospekt............o co wam biega?
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 24-10-2012 00:05:24 
*i tak
 Autor komentarza: fanBOKSU90
Data: 24-10-2012 07:50:18 
Osobiście nie lubie ani Artura ani Wasyla . Natomiast musze przyznac ,że ta incjatywa jest zajebista.... W Polsce nie ma boksu amatorskiego i jeżeli wszystko sie poziomem utrzyma to może naprawde z tego coś byc. Co do Artura to ni erozumiem dlaczego czepiacie sie można go nie elubiec bo nieraz wygaduje głupoty ale nic na to ni eporadzicie że przecietny młody człowiek który ni edziwie sie że może dorastając byc zbuntowany przyjdzie na trening który zarekomenduje właśnie szpila. Ps. może to były kibol ale czy on namawia do ustawek tych chłopaków czy do treningu sportowego? Ważne by chłopaków nakłonił na przyjście do sali a co do wychowania ich juz na treningu i po za to juz zadanie trenera...
 Autor komentarza: AnomanderRake
Data: 24-10-2012 07:51:20 
@Lukasz1991

W 100% się zgadzam. To już na prawdę lepszego przykładu dla młodzieży nie mogli ze sobą zabrać :/

@milan1899
"ale wiadomo w Polsce trzeba szukac dziury w całym , nie trawisz Szpilki i KP12 to na h...j czytasz ten artykuł i komnetujesz ?"

Wiesz jak się nazywa taka osoba, która zarzuca innym coś co sama robi?
Hipokryta.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 24-10-2012 09:05:20 
AnimanderRake
A jak nazwać Twoja osobę która pod każdym newswm o KP 12 szuka dziury w całym i każde ich posunięcie krytykuje niezależnie od tego co robią ?
Ten News dobitnie pokazuje jak nieobiektywna nienawiść do KP12 panuje na tym forum , gdzie jak gdzie ale pod tym newswm nuespodziewalem sie hejtowania a jednak
I na koniec jeśli nie widzisz różnicy w mojej krytyce a swojej to polecam naukę czytania ze zrozumieniem
 Autor komentarza: AnomanderRake
Data: 24-10-2012 09:25:12 
@milan1899
"I na koniec jeśli nie widzisz różnicy w mojej krytyce a swojej to polecam naukę czytania ze zrozumieniem"

Nie no przechodzisz samego siebie, mi zarzucasz, że krytykuję inicjatywę KP i jednocześnie piszesz o czytaniu ze zrozumieniem? To przeczytaj drogi milanku jeszcze raz mój post i pokaż mi, w którym miejscu skrytykowałem pomysł stworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego?
Żebyś miał totalną jasność bo widzę, że z nawet po drugim razie możesz mieć problem z wyciągnięciem odpowiednich wniosków, napiszę Ci: Sam pomysł uważam za dobry, w poprzednim poście skrytykowałem dobór osób.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 24-10-2012 09:40:56 
Ta inicjatywa ma większe szanse na powodzenie w momencie kiedy poprą ja znani sportowcy, nie Szpilki wina ze należy do najpopularniejszych polskich bokserów czyż nie ?
 Autor komentarza: AnomanderRake
Data: 24-10-2012 09:51:15 
@milan1899

Co z tego, że jest popularny jeśli nie reprezentuje sobą niczego godnego naśladowania? Na razie jest głównie celebrytą a nie bokserem z osiągnięciami. Najman ma jeszcze większą rozpoznawalność, uważasz, że gdyby on promował akcję miała by ona większe szanse na powodzenie? Sory ale to co napisałeś to dla mnie żaden argument. Izu czy nawet Wawrzyk byliby w tym przypadku dużo bardziej na miejscu niż git-chłopak, który po wyjściu z mamra nadal ma nierówno pod sufitem.
Nie miałbym nic do szpilki gdyby naprawdę się zmienił, ale wystarczy prześledzić jego wypowiedzi, żeby stwierdzić, że ten człowiek jest niereformowalny a jego "pseudozmiana" na lepsze to tylko medialny twór bez pokrycia.
 Autor komentarza: liscthc
Data: 24-10-2012 09:51:29 
Ja tu nie widzę nic złego,chłopak z ulicy robi karierę sportową,gość nie śmierdzący groszem ma ambicję i je realizuje.Właśnie z takich "oprychów" często wyrastają potem nieźli sportowcy.Ja to odbieram jako sygnał dla młodych chłopaków że jednak można być kimś i coś osiągnąć ponad ławkę pod blokiem,jednocześnie nie wypierając się korzeni.
Fanem ani Szpili ani KP nie jestem,ale ta inicjatywa jest spoko.Życzę Szpilce by osiągną cele,choć to nie łatwe.
 Autor komentarza: milan1899
Data: 24-10-2012 09:55:51 
Widzisz nie rozumiesz podstawowych kwestii z zaszczepianiem miłości do sportu wsród młodych ludzi , osoba Szpilki ma mówić tym dzieciakom ze mimo życiowych pomyłek zawsze jest szansa na odbudowanie tylko trzeba ja wykorzystać
Za dyskusje dzięki ale pozwól ze ja ucinam bo przy tym poziomie nienawiści do Arturz jaki prezentujesz znalezienie jakiegokolwiek konsensusu będzie niemożliwe
 Autor komentarza: AnomanderRake
Data: 24-10-2012 10:14:47 
@milan1899
"Widzisz nie rozumiesz podstawowych kwestii z zaszczepianiem miłości do sportu wsród młodych ludzi , osoba Szpilki ma mówić tym dzieciakom ze mimo życiowych pomyłek zawsze jest szansa na odbudowanie tylko trzeba ja wykorzystać"

W jaki sposób Szpilka ją według Ciebie wykorzystał? Wyszedł z więzienia, stał się rozpoznawalny w bokserskiej gawiedzi (choć bez osiągnięć), zaczął zarabiać? Co to wszystko znaczy w porównaniu z tym, że w głowie siedzi mu i tak to samo co przed odsiadką? Dla mnie wcale nie wykorzystał szansy, jak na razie pozostaje tym samym człowiekiem, który trafił do paczki i nie zmądrzał. Jak więc może świecić przykładem?

Tutaj też do @liscthc:
"Ja to odbieram jako sygnał dla młodych chłopaków że jednak można być kimś i coś osiągnąć ponad ławkę pod blokiem,jednocześnie nie wypierając się korzeni."

A ja to odbieram jako sygnał dla młodych chłopaków, że mogą robić krzywdę innym, trafić do paki a później liczyć, że trafi im się taka sytuacja jak Szpilce (jedna na milion). A co tam Szpilce się udało to mi też się uda.. Cały Twój post miałby jak najbardziej sens jeśli Szpilka byłby godnym przykładem do naśladowania. Rozumiem też wierność ideałom/korzeniom, ale trzeba mieć na uwadze co to za ideały/korzenie. A jakie ideały wg Ciebie reprezentuje sobą szpilka?
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 24-10-2012 14:13:52 
Dokładnie, póki co szpilka nic nie wyniósł ze swojej życiowej lekcji, a jego 'zmiana' jest jedynie medialnym szumem i nie trzeba wiele żeby to dostrzec. Dla przykładu - jak był w programie u Majewskiego, który ogląda dużo ludzi to zachowywał się skromnie, o Adamku wypowiadał się z szacunkiem etc. I w świadomości przeciętnego Kowalskiego zaistniał jako fajny ułożony chłopak, który był w więzieniu i od tego czasu się zmienił. Tylko że to kompletna bzdura, zabieg medialny. Bo jak ktoś już zada sobie trochę trudu, wejdzie na facebooka szpilki czy zobaczy prywatne nagranie które jakiś czas tu było zamieszczone o 'dojechaniu' Adamka to zobaczy że o żadnej zmianie nie ma mowy. To ciągle ta sama mentalność i te same zachowania i wypowiedzi.

LegiaPany

Każdemu można dać drugą szansę, ale właśnie sęk w tym że szpila jej nie chce wykorzystać. Dalej zachowuje się jak dzieciak spod bloku. Szpilka nie nie pochodzi z patologicznej, ani z biednej rodziny, wiec w wieku 23 lat ślady myślenia powinien wykazywać. Ja przyznaję otwarcie że ani go nie lubię, ani mu nie kibicuję, nie uznaję kibicowania 'bo to polak'. Jak kogoś nie lubię to nie m znaczenia czy to Polak, Węgier czy Niemiec :) Staram się za to oceniać każdego boksera obiektywnie, bez względu na sympatie czy antypatie. I według mnie szpilka potrzebuje bodźca, np. przegranej do zmądrzenia.

milan1899
"A jak nazwać Twoja osobę która pod każdym newswm o KP 12 szuka dziury w całym i każde ich posunięcie krytykuje niezależnie od tego co robią ?
Ten News dobitnie pokazuje jak nieobiektywna nienawiść do KP12 panuje na tym forum , gdzie jak gdzie ale pod tym newswm nuespodziewalem sie hejtowania a jednak"

Nie wiem czy to odnosiło się do mnie czy też nie, ale jeszcze raz napiszę że KP są mi obojętni i to co robią ani mnie grzeje, ani chłodzi. Jak czytam że zawalili promocje gali bo helikopter musiał lądować bo włodarczykowi zachciało się siusiu, a yale z tego powodu ze złości zaczął skakać po posadzce i złamał nogę to się z nich pośmieję. Jak zrobią coś dobrego dla polskiego boksu, czy zorganizują dobrą galę z dobrymi przeciwnikami to im przyklasnę. I nie będę miał w tym problemu. Według mnie niepotrzebnie buduje się atmosferę że każde złe słowo o KP 12 to hejt i nienawiść do nich. Nie mówię że bezpodstawnie, bo jest wiele wpisów mających na celu flejm dla samego flejmu, ale wydaje mi się że łatwo to odróżnić od normalnej, zdrowej krytyki. Nie każde złe słowo o szpili czy kimkolwiek z obozu KP winno być od razu brane za nienawiść.

pozdro
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 24-10-2012 16:19:21 
Lukasz1991


to cie tak irytuje ze zachowuje sie jak dzieciak z pod bloku???a zrobil ci przez to jakas przykrosc?? jedni dorosleja szybciej inni wolniej, czy on robi komus coszlego??? zrobil ci cos??

masz niski poziom tolerancji :)to juz jest naprawde nudne......................wiec umowmy sie ze tylki i wylacznie "dorosli" i "dzentelmenscy" faceci maja prawo uprawiac ten sport????? smieszne!
 Autor komentarza: Lukasz1991
Data: 24-10-2012 18:08:45 
Łał :) Zarzucasz mi brak tolerancji a sam masz problemy z tym że ktoś nie lubi szpilki :) Abstrahując już od tego że zupełnie nie zrozumiałeś mojego postu.

Jednych denerwuje gadanie o kasie i bogu Adamka, innych obrażanie przeciwników Haye'a, jeszcze innych pyszałkowatość Mayweathera. Mnie denerwuje całokształt jaki prezentuje sobą szpilka. Tak trudno się z tym pogodzić ? Niestety dla fanów artura, ale jeśli nie zmądrzeje to zawsze będzie bokserem który będzie miał więcej przeciwników niż fanów.
 Autor komentarza: mik2839
Data: 03-11-2012 02:08:36 
Ja chodzę do tej szkoły i na pewno bede chodził na te zajęcia.
Ludzie przestańcie się wypowiadać w ten sposób o szpilce nie znacie go. Pewnie nawet większość z was nie wie za co siedział w więzieniu. Był młody i miał prawo popełnić bląd w życiu jak każdy człowiek pewnie dlatego postanowił robić to co kocha i mieć z tego pożytek i przyjemność.

"Zazwyczaj osoby na tym samym poziomie najszybciej się dogadują. Swoją drogą ciekawy autorytet dla dzieci"
"A według Ciebie promowanie wśród dzieci zakutej pały, recydywisty i bijoka spod dyskoteki jest normalne ? Ja rozumiem że wśród młodych 'jebać policje' i tym podobne jest teraz modne i szpilka to dobry produkt który można wielu wcisnąć, ale z promocją boksu to to ma mało wspólnego."

Dobrze wiemy jaka jest opinia o naszej szkole i osobach które do niej chodzą ale nie zawsze to co się mówi jest prawdą. Nie wypowiadajcie się w ten sposób że w tym przypadku osoby na tym samym poziomie sie dogadują bo na prawde nie wiecie jakie są te osoby. Nie wiemy dlaczego akurat wybrano tą szkołe chociaż wiemy jaka jest opinia na ten temat, ale zgodzę sie że jest to ciekawy autorytet i zajebista inicjatywa.
Boks najczęsciej uprawiają osoby które miały w życiu pod górke i na tym to polega żeby się wyżyć nie robiąc nikomu krzywdy. Szpila może nie pochodzi z patologicznej rodziny ale skąd wiecie czy wjego życiu się coś nie wydażyło co doprowadziło do takiego zachowania trafił do więzienia za głupotę ale takie rzeczy zdażają się najepszym. I z promocją boksu ma to sporo wspólnego i jeśli ktoś nie był na tej konferencji i nie słyszał wypowiedzi salety włodarczyka jak i szpili to niech zostawi te zbędne komentarze dla siebie.
 Autor komentarza: mik2839
Data: 03-11-2012 02:26:07 
I na prawde nie rozumiem po co ta krytyka i takie podejście do tej sprawy. Został zaproszony przyjechał powiedział co miał powiedzieć i tyle w tej sprawie.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.