CENTYMETRY DLA KLICZKI

Redakcja, Informacja własna

2012-10-20

W maju przedstawiliśmy Wam ciekawy artykuł JAK HARRIS POMÓGŁ LEWISOWI POBIĆ TYSONA. Mówił sporo o sparingach i o tym, jak ważną "kartą przetargową" był Maurice Harris dla obozu Mike'a Tysona oraz Lennoxa Lewisa przed ich pamiętną walką. Wówczas istotnym ogniwem w całej sprawie okazał się James Ali Bashir, obecnie członek zespołu Władimira Kliczki (58-3, 51 KO). I przed potyczką młodszego z ukraińskich braci z naszym Mariuszem Wachem (27-0, 15 KO) sytuacja poniekąd się powtarza, bo choć nie chodzi tu o jednego, konkretnego sparingpartnera, ale o wszystkich, którzy mogliby choć trochę pomóc naszemu rodakowi zdetronizować króla wagi ciężkiej.

Teraz przedstawiamy Wam niektórych tylko sparingpartnerów Kliczki podczas obozu w austriackim Going. W nawiasie wzrost danego boksera (dane wg Boxrec).

Deontay Wilder (201), Jameel McCline (198), Richard Towers (203), Władimir Tereszkin (198 - na zdjęciu), Nicolai Firtha (198), Jewgenij Orłow (206), a kto wie, czy i również David Price (203) nie pomoże Kliczce. Jest więc w czym wybierać i jak się przygotowywać...