BOJĄ SIĘ 'MASTERA'

Przemysław Osiak, Przegląd Sportowy

2012-10-19

Wciąż nieznany jest przeciwnik Mateusza Masternaka (28-0, 21 KO) w walce o pas mistrza Europy w wadze junior ciężkiej.

Przetarg na organizację pojedynku wygrała reprezentująca naszego pięściarza grupa Sauerland Event. Niemcy planowali, aby doszło do niego 8 grudnia w duńskim Herning, gdzie wydarzeniem wieczoru będzie starcie Mikkela Kesslera z Brianem Magee. Tego samego dnia w Katowicach mają wystąpić Paweł Kołodziej, Damian Jonak oraz Artur Szpilka i z promocyjnego punktu widzenia byłaby to poważna kolizja. Mówiło się też o 15 grudnia i gali w Norymberdze, jednak wiele wskazuje na to, że o trofeum federacji EBU w wadze cruiser Masternak powalczy dopiero na początku 2013 roku.

Niewiadomą pozostaje nazwisko rywala. Obecny mistrz Europy Aleksander Aleksiejew (23-2-1, 20 KO) ponoć nie pali się do potyczki z Polakiem. Możliwe, że zrezygnuje z pasa lub zmusi go do tego EBU. W takim wypadku 25-latek z Wrocławia powalczy o wakujący tytuł. Niewykluczone, że z obecnym mistrzem Unii Europejskiej (pas EBU-EU) Juho Haapoją lub którymś z pięściarzy notowanych w rankingu EBU, np. czwartym Giacobbe Fragomenim lub siódmym Enadem Liciną.

– Sądzę, że nazwisko Masternak budzi strach u wielu bokserów. Przekonajmy się, czy obóz Aleksiejewa podejmie wyzwanie. Po zdobyciu tytułu mistrza Europy naszym następnym celem będzie pas WBC i walka z Krzysztofem Włodarczykiem. W Polsce byłoby to wielkie wydarzenie – przekonuje Kalle Sauerland, promotor „Mastera".

Na co czeka Aleksiejew? 3 listopada mistrz świata WBO Marco Huck zmierzy sie z Firatem Arslanem i jeśli wygra, organizacja ma nadać mu status superczempiona. Wówczas regularny tytuł nie będzie miał właściciela. Drugi w rankingu WBO Rosjanin może liczyć, że powalczy o ten pas, na przykład z Olą Afolabim.

Więcej przeczytasz w "Przeglądzie Sportowym"!