MUNDINE OSKARŻANY O RASIZM

Z wielką krytyką spotkała się ostatnia wypowiedź Anthony'ego Mundine (44-4, 26 KO), który w oczywistym akcie trash-talkingu stwierdził, że Daniel Geale (28-1, 15 KO) nie jest prawdziwym Aborygenem, bo "ma białą żonę, białe dzieci i nie reprezentuje czarnoskórych, ani żadnych innych ras".

37-letni Mundine, niegdyś najlepiej opłacany zawodnik National Rugby League, ma za sobą długą historię kontrowersyjnych wypowiedzi. Wszyscy do dziś pamiętają jego słowa, że "Ameryka sama ściągnęła na siebie zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku".

Michael Mansell, znany tasmański aktywista i Aborygen, uznał ostatnią wypowiedź Tony'ego za rasistowską. Jego zdaniem Mundine zaprzeczył istnieniu całej rasy słowami "chyba wypleniono z Tasmanii wszystkich Aborygenów".

- Rasistowskie komentarze pozostają rasistowskie nawet wtedy, kiedy jeden Aborygen kieruje je pod adresem innego Aborygena - oświadczył Mansell. Zdegustowany był także sam Geale. - Posunął się za daleko. Wiem, że próbuje w ten sposób promować walkę, ale powinien pomyśleć przed wypowiedzeniem tych słów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Coperek
Data: 19-10-2012 15:23:44 
Efekt działania tych wszystkich oszołomów od "tolerancji". Nic już nie można powiedzieć, komuna wraca.
 Autor komentarza: Deter
Data: 19-10-2012 16:40:07 
Coperek
Racja. Najciekawsze jest to, że sama walka z rasizmem jest przejawem rasizmu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.