MORALES MOŻE OKAZAĆ SIĘ NIEWINNY

Ubiegłej nocy pisaliśmy, że pierwszy w historii Meksyku mistrz świata czterech dywizji, legendarny Erik Morales (52-8, 36 KO), mógł użyć nielegalnej substancji podczas przygotowań do rewanżowej walki z Dannym Garcią (24-0, 15 KO).

MORALES NA KOKSIE >>

Okazuje się, że w próbce "A" jednego z trzech wyrywkowych testów przeprowadzonych na 36-letnim "El Terrible" wykryto śladową ilość klenbuterolu - leku pobudzającego i potencjalnie wspomagającego wydolność oddychania. Środek ten pomaga także w zbijaniu masy i choć chemicznie nie jest sterydem anabolicznym, jego działanie częściowo pokrywa się z zastosowaniem niedozwolonych wspomagaczy.

Morales oświadczył, że trzy razy poddał się testom przeprowadzanym przez USADA (United Stated Anti-Doping Agency) i tylko jedna próbka wykazała niewielką obecność klenbuterolu. Pięściarz wierzy, że jest to spowodowane spożyciem skażonego mięsa w Meksyku. W Stanach Zjednoczonych podawanie klenbuterolu zwierzętom przeznaczonym do zjedzenia przez ludzi jest zakazane, ale w Meksyku prawo jest inne i taka sytuacja jest dopuszczana.

Próbka "A" Moralesa wykazała śladową ilość zakazanej substancji. Erik wierzy, że zostanie oczyszczony z zarzutów, kiedy przebadana zostanie próbka "B". Oświadczenie legendarnego boksera o pochodzeniu klenbutarolu jest zdaniem BoxingScene przekonywujące. Hiszpański kolarz Alberto Contador został w 2010 roku zdyskwalifikowany na dwa lata, kiedy w jego organizmie wykryto tę samą substancję. Później okazało się, że Contador wcale się nie dopingował i zażył klenbutarol zupełnie przypadkowo w jednym z posiłków.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: odyniec
Data: 19-10-2012 13:53:21 
oby
 Autor komentarza: Coperek
Data: 19-10-2012 15:31:37 
skażone mięso z Meksyka, co za bujda. Jeszcze nie słyszałem o jakieś pomyłce w tym względzie, zawsze są to debilne wykręty. On nie zeżarł gronkowca tylko leki.
 Autor komentarza: Fuchs23
Data: 19-10-2012 17:31:04 
Coperek
Tak się składa, że to żadna bujda nie jest. Wystarczy poszukać:
http://news.smh.com.au/breaking-news-sport/clenbuterol-found-in-most-u17-wcup-players-20111018-1ltsn.html
http://velonews.competitor.com/2011/10/news/wada-drops-clenbuterol-case-against-mexican-soccer-players_195167
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 19-10-2012 22:02:19 
redakcja:

"Później okazało się, że Contador wcale się nie dopingował i zażył klenbutarol zupełnie przypadkowo w jednym z posiłków." ????????

Skad to macie??? Gdzie niby sie to "okazalo"???? Prosze podac zrodlo jezeli mozna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.