HELENIUS: POWRÓT JEST WSPANIAŁY

Piotr Jagiełło, Informacja prasowa

2012-10-16

Wschodząca gwiazda skandynawskiego boksu, czyli Robert Helenius (17-0, 11 KO) powróci na ring 10 grudnia w Helsinkach podczas gali Nordic Fight Night. 28-latek zaciera ręce na samą myśl o stoczeniu kolejnego pojedynku.

- To wspaniałe uczucie móc walczyć ponownie. Ostatnim razem w Helsinkach miałem olbrzymie wsparcie fanów. Kontuzje są częścią tej gry, nie możesz nic na to poradzić. Musisz jedynie dalej być zdeterminowanym i kontynuować twardą pracę. Tak właśnie robiłem. Teraz jestem gotowy na powrót. Nie obchodzi mnie z kim będę walczył. Jestem profesjonalistą, który chce być najlepszy na świecie, wobec tego mogę zlać każdego w dowolnej chwili – przekonywał pogromca Samuela Petera i Siergieja Liachowica.

Imprezy tytułowane jako Nordic Fight Night są świeżo upieczonym pomysłem grupy Sauerland. W styczniu niemiecka ekipa podpisała długoterminowy kontrakt telewizyjny z duńską, szwedzką i norweską stacją Viasat. Według tej umowy Sauerland ma organizować rocznie od pięciu do siedmiu imprez na terenie Skandynawii. 

- Początek serii Nordic Fight Night był ogromnym sukcesem i z niecierpliwością czekamy na Helsinki. Gdy w grudniu ubiegłego roku Robert występował w Hartwall Areena, atmosfera była niesamowita. Tym razem nie będzie inaczej. Helenius ma coś do udowodnienia po kontuzji – skomentował promotor Nisse Sauerland.