RAHMAN OBIECUJE KOLEJNĄ SENSACJĘ

Redakcja, Sauerland Event

2012-09-27

Były mistrz świata wagi ciężkiej, 39-letni Hasim Rahman (50-7-2, 41 KO) obiecuje znokautowanie obecnego mistrza świata WBA 'World' - Aleksandra Powietkina (24-0, 16 KO). Pięściarze spotkają się w ringu już w najbliższą sobotę w Hamburgu. - Cieszę się, że dostałem szansę walki o tytuł. Jestem całkowicie skupiony na sobie i nieważne, z kim zmierzę się w ringu. Znokautuję Powietkina między dziesiątą a dwunastą rundą - powiedział ''The Rock''.

W dobrym nastroju był również Rosjanin. - Moje przygotowania poszły naprawdę dobrze. Mam wiele szacunku dla Rahmana i jego doświadczenia - stwierdził ''Sasza''. - Od kiedy rozpoczęliśmy wspólną pracę, postęp Aleksandra można określić jako czterdziestoprocentowy - dodał Kostya Tszyu, trener Powietkina.

Być może najciekawszą walką sobotniego wieczoru okaże się starcie poprzedzające walkę Powietkin-Rahman, pojedynek mistrza Europy Kubrata Pulewa (16-0, 8 KO) z olbrzymim (ponad dwa metry wzrostu, 140 kilogramów wagi) Aleksandrem Ustinowem (27-0, 21 KO). - Od czasu zdobycia przeze mnie pasa EBU, Bułgaria jest w euforii. Na ulicach wszyscy mnie rozpoznają. To daje mi jeszcze większą motywację - powiedział Bułgar. - Jeżeli pojawi się okazja do nokautu, wykorzystam ją - skwitował sprawę Ustinow.