LO GRECO ZGŁASZA SIĘ DO HATTONA

Piotr Jagiełło, worldboxingnews.net

2012-09-22

Niepokonany Kanadyjczyk Phil Lo Greco (24-0, 13 KO) wyraził zainteresowanie walką z Rickym Hattonem (45-2, 32 KO). Legendarny "Hitman" wróci na ring 24 listopada, a obecnie jego team jest na etapie poszukiwania odpowiedniego rywala.

28-latek z Toronto zajmuje 12 miejsce w rankingach federacji WBA i WBC w wadze półśredniej i dlatego właśnie uważa się za idealnego kandydata do konfrontacji z byłym mistrzem świata, nieaktywnym od ponad trzech lat.

- Ta walka miałaby sens, Ricky chce walczyć z kimś notowanym w rankingach przed ewentualną potyczką z Pauliem Malignaggim. Moja ostatnia walka w Vegas była pokazywana przez telewizję Sky, więc brytyjscy kibice kojarzą mnie. Nie jestem jednak pewien, czy Hatton chce walczyć z niepokonanym prospektem. Teraz nadszedł mój czas na zabłyśnięcie – komentuje "Włoska Sensacja".

Lo Greco obiecuje kibicom prawdziwe show, jeśli tylko otrzyma szansę.

- Stoczyłem wiele walk amatorskich na całym świecie, zawodowo biłem się w Europie, więc wiem co to znaczy boksować pod presją. W Manchesterze zapewniłbym wszystkim prawdziwy thriller – zakończył pogromca Sławomira Ziemlewicza.