DeGALE PODPISAŁ KONTRAKT Z HENNESSYM

Piotr Jagiełło, worldboxingnews.net

2012-09-21

Mick Hennessy z satysfakcją ogłosił, że wczoraj podpisał długoterminowy kontrakt z aktualnym mistrzem Europy w wadze super średniej Jamesem DeGalem (12-1, 9 KO).

Złoty medalista olimpijski z Pekinu nie będzie długo czekał na debiut w barwach grupy Hennessy Sports. "Chunky" zaboksuje 13 października w Kent (Wielka Brytania) w obronie tytułu z nieznanym jeszcze przeciwnikiem. Bezpośrednią transmisję z tego eventu przeprowadzi Channel 5.

- Jestem w siódmym niebie z powodu podpisania tej umowy z Hennessy Sports! Nie mogę doczekać się powrotu na ring. Pokażę milionom widzów Channel 5 jak dobry jestem. Przede mną porywająca perspektywa, miejcie oczy szeroko otwarte! – skomentował 26-latek.

W samych superlatywach wypowiadał się również promotor.

- Czuję ekscytację z powodu podpisania umowy z tak utalentowanym młodzieńcem. James był w Chinach na Olimpiadzie i jako jedyny Brytyjczyk przywiózł do kraju złoty medal. To było coś! Po zaledwie 13 walkach jest zawodowym mistrzem Europy, niesamowite osiągnięcie. Naszym celem jest pielęgnowanie i wykorzystanie potencjału Jamesa na najwyższym poziomie. James ma nie być tylko mistrzem świata, ma stać się prawdziwą gwiazdą tego sportu – z dużą nutką optymizmu opowiadał Hennessy.

Zadowolenia nie kryli rodzice DeGale’a.

- Jesteśmy bardzo dumni z Jamesa, który pomimo różnych perturbacji pozostał optymistą. Pomimo przerwy w karierze, nasz syn pozostał cały czas skupiony. Ten kontrakt to dla niego początek czegoś nowego. James może spełnić swoje marzenia i zostać mistrzem świata, głęboko wierzymy w sukces.

Podczas wspomnianej październikowej gali poza pogromcą Piotra Wilczewskiego zobaczymy ponadto Chrisa Eubanka Juniora (syn legendarnego czempiona) i Phila Fury’ego (kuzyn Tysona Fury’ego).