ROACH O KONDYCJI MARTINEZA

Freddie Roach, trener mistrza świata federacji WBC w wadze średniej - Julio Cesara Chaveza Jr (46-0-1, 32 KO), dokładnie przestudiował walki Sergio Martineza (49-2-2, 28 KO) i doszedł do wniosku, że 37-letni Argentyńczyk nie jest w stanie boksować w wysokim tempie przez pełne 12 rund.

Roach szczególnie uważnie przyglądał się starciu "Maravilli" z Kellym Pavlikiem (40-2, 34 KO), gdzie Martinez dominował w pierwszych odsłonach, odpoczywał w środkowych i znów przeszedł do ataku w końcówce, co dało mu jednogłośne punktowe zwycięstwo.

- Zobaczyłem pewne rzeczy, które możemy wykorzystać w walce. On odpuścił sobie kilka środkowych rund, bo nie może walczyć w tym samym tempie na pełnym dystansie. Czasami Martinez odpuszcza sobie jakieś starcia. Jest przy tym bardzo sprytny, bo w ten sposób sprawił, że Pavlik uwierzył w siebie i otworzył się na lewą rękę, która potem wyrządziła mu krzywdę - zauważa szkoleniowiec.

- Problem z Martinezem polega na tym, że musisz wybadać, kiedy on chce walczyć, a kiedy zamierza nieco odpocząć. Pracowaliśmy nad tym, częścią naszej strategii jest dowiadywanie się, kiedy on naprawdę odpoczywa, a kiedy zastawia pułapkę. Gdy chce odpocząć, musisz zmusić go do walki - dodaje Roach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Karule
Data: 14-09-2012 15:01:43 
Podobno Dubajczycy dają Pacmanowi i Floydowi po 100 mln $ za walkę :D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.