PONCE DE LEON GOTOWY DO WALKI

Redakcja, RingTV

2012-09-12

Nieco w cieniu wielkich weekendowych starć odbędzie się pojedynek dwóch czołowych pięściarzy wagi piórkowej. Mistrz świata federacji WBC Jhonny Gonzalez (52-7, 45 KO) zmierzy się z twardym i nieustępliwym Danielem Ponce De Leonem (43-4, 35 KO), a ich walka gwarantuje wielkie emocje i grad mocnych ciosów z obydwu stron.

- Czekałem na tę okazję od dawna, ale pojawiła się w odpowiednim momencie, bo czuję się dobrze - oświadczył 32-letni Ponce De Leon. - Jhonny jest trochę wyższy ode mnie, ale to nie problem, bo mierzyłem się już z wysokimi zawodnikami.

Eksperci nie dają szans walczącego z odwrotnej pozycji Danielowi, ale on sam w ogóle się tym nie przejmuje. Nie martwi go ani wyborna technika rywala, ani też jego szybkość i bardzo mocne uderzenie.

- To nie dla mnie znaczenia. Ludzie mogą sobie myśleć co tylko chcą. Ja tylko przygotowuje się, żeby dawać dobre walki i właśnie tak powinno to wyglądać - oznajmił zawodnik, który w marcu 2011 roku stoczył bardzo zacięty pojedynek z Adrienem Bronerem (24-0, 20 KO) i większość fachowców była zdania, że to Meksykanin bardziej zasłużył wówczas na zwycięstwo po dziesięciu rundach.