SEKCJA BOKSERSKA LEGII BEZ DOTACJI

Redakcja, legionisci.com

2012-09-12

Jak informuje serwis legionisci.com sekcja bokserska Legii Warszawa nie otrzymała dotacji z Dzielnicy Bemowo na sezon 2012/13, pomimo spełniania wymogów formalnych.

"Oferta nie spełniła oczekiwań komisji konkursowej, z uwagi na preferowane przez mieszkańców, a w szczególności przez dzieci oraz młodzież inne dyscypliny sportowe" - informuje sekcję naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Bemowo, Katarzyna Niedźwiecka.

PEŁNA TREŚĆ PISMA OD DZIELNICY BEMOWO>>>

Michał Kwaśniewski, prezes zarządu KB Legia jest oburzony i zamierza wystąpić z pytaniem do Ministra Sportu i Turystyki, Pani Joanny Muchy:

- Jak Pani Ministra chce zachęcać dzieci i młodzież do uprawiana dyscyplin sportowych, obecnie mniej popularnych, ale przecież olimpijskich? Takich jak na przykład boks, skoro jedyny w dzielnicy Klub Bokserski "Legia", zarządzany przez Fundację "Tradycja Olimpijska", która składała wnioski o dofinansowanie, jest dyskryminowany już na "starcie" w ubieganiu się ośrodki finansowe z Dzielnicy. Podobna sytuacja dotyczy również działań Biura Sportu i Turystyki, które ogłasza konkursy z takimi wymaganymi warunkami do spełnienia, które eliminują boks z ubiegania się o wsparcie finansowe szkolenie dzieci i młodzieży.