ROACH UJAWNIA KULISY ROZSTANIA Z KHANEM

Freddie Roach potwierdza doniesienia o zakończeniu współpracy z byłym zunifikowanym mistrzem świata dywizji junior półśredniej - Amirem Khanem (26-3, 18 KO). 25-letni Brytyjczyk zamierza ogłosić nazwisko nowego trenera w przyszłym tygodniu.

Roach twierdzi, że manager Asif Vali i ojciec pięściarza Shah Khan chcieli zatrzymać Freddiego, ale tylko pod warunkiem, że ten pozbędzie się swoich dwóch największych gwiazd - Manny'ego Pacquiao (54-4-2, 38 KO) i Julio Cesara Chaveza Jr (46-0-1, 32 KO).

Po nieoczekiwanej lipcowej porażce przed czasem z rąk Danny'ego Garcii (24-0, 15 KO), Amir głośno narzekał na fakt, że szkoleniowiec nie poświęca mu wystarczającej ilości czasu. Khan uważa, że na tym etapie kariery potrzebuje trenera, dla którego będzie numerem jeden.

- Powiedzieli mi, że jeśli zrobię z Amira numer jeden i pozbędę się Pacquiao oraz Chaveza, są gotowi wrócić do mnie - zdradza Roach. - Odpowiedziałem, że tego nie mogę dla nich zrobić. Prosili o to na żywo i w rozmowie telefonicznej. Lubię Amira, wciąż życzę mu wszystkiego najlepszego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Fryto666
Data: 12-09-2012 12:33:50 
Teraz Khan trochę przesadził. Roach zawsze podkreślał, że Pacquiao jest dla niego priorytetem i nie ma się co dziwić. Pracują od 10 lat i to dzięki Mannego Roach stał się jednym z najlepszych trenerów. Poza tym Pacquiao zapewnia Roachowi większe pieniądze niż Khan.

Ciekawy jestem czy faktycznie Richardson będzie teraz trenerem Khana.
 Autor komentarza: anonim1928
Data: 12-09-2012 19:21:25 
Fryto666 - coś chyba pomyliłeś. To trener ma sprawiać, że jego pięściarz jest najlepszy, a nie na odwrót.
 Autor komentarza: Coperek
Data: 12-09-2012 21:40:04 
anonim1928
Niby tak ale są jakieś granice, trener nie zrobi z pięściarza zawodnika, którym nigdy nie miał szans się stać.

Tutaj obaj mają rację. Amir potrzebuje kogoś kto poświęcałby mu sto procent czasu, to naturalne. Roach jednak nie może zerwać współpracy z Pacmanem. Też zrozumiałe. Moim zdaniem to naturalna kolej rzeczy, nie rozstali się w kłótni.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 13-09-2012 00:34:13 
Cieszę się że Khan i Roach mówią o trudnych sprawach z wzajemnym szacunkiem!To mi sie podoba!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.