SAPIJEW OTRZYMAŁ PUCHAR BARKERA

W Astanie, podczas posiedzenia komitetu wykonawczego Federacji Boksu Kazachstanu, złoty medalista olimpijski wagi 69 kg, Serik Sapijew, odebrał Puchar Vala Barkera, dla najlepszego pięściarza Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Legendarne trofeum zostało dwa dni temu przywiezione z Londynu i przez najbliższe cztery lata - do rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku - będzie stało w specjalnej gablocie w siedzibie kazachskiej federacji.

Dodajmy, że mistrz olimpijski oprócz prestiżowej nagrody otrzymał od prezesa swojej federacji czek na 125 000 USD. Sapijew jest trzecim w historii pięściarzem z Kazachstanu, który uhonorowany został Pucharem Vala Barkera. Wcześniej otrzymali go Wasilij Żirow (1996) i Bachtiar Artajew (2004).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 30-08-2012 13:38:56 
Znakomity pięściarz a jego wyszkolenie techniczne i wszystko co czyni z niego mistrza jest...Bajką którą można setki razy oglądać i czytać z wypiekami na twarzy.Polscy szkoleniowcy powinni pokazywać młodym pięściarzom walki Serika bo jest wyjątkowym przykładem godnym naśladowania!Przypomnę że jeden z byłych trenerów reprezentacji Polski w wywiadzie "fachowo" ocenił role lewego prostego w walce jako ciosu którego "nowoczesny" pieściarz może używać jedynie do dystansowanie i nic więcej a ciosy proste to tez już stara szkoła boksu.Sapijew jest "mańkutem" ale proszę zobaczyć jaki użytek robi z prawego prostego!Nie rozumiem dlaczego asystent w/w trenera jest nadal trenerem młodzieżowej kadry Polski.Kiedy obaj "prowadzili" kadrę nasi pieściarze przegrywali wszystko co było do przegrania!Cieszę się że w minionych IO w londynie, medale zdobywali bokserzy wyszkoleni, operujący znakomicie ciosami prostymi!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.