DAWSON: WARD SIĘ ZDZIWI

Adam Jarecki, eastsideboxing.com

2012-08-24

Już za 2 tygodnie w Oakland dojdzie do jednego z najbardziej wyczekiwanych starć tego roku pomiędzy aktualnym mistrzem WBC i WBA Super w super średniej Andre Wardem (25-0, 13 KO) oraz mistrzem WBC dywizji półciężkiej Chadem Dawsonem (31-1, 17 KO). Obu zawodników będzie obowiązywał limit kategorii super średniej. Wielu ekspertów oraz kibiców zastanawia się czy "Bad Chad" będzie w stanie zrobić wagę, jednak sam zawodnik nie ma co do tego żadnych wątpliwości.
 
- Waga cały czas schodzi, widzisz jaki jestem chudy - rozpoczął zadowolony Dawson. - Mentalnie, fizycznie, wszystko jest tak jak zaplanowałem. Jestem podekscytowany tak wielką walką, cieszę się, że zbliża się tak szybko. To najważniejsza walka w moim życiu. Naprzeciw siebie stanie dwóch młodych zawodników, aktualnych mistrzów w różnych kategoriach. Jedyny szczegół to to, że ja będę pretendentem i muszę zbijać wagę. To dla mnie coś nowego, bo muszę zbić dodatkowe 7 funtów, ale lubię właśnie takie wyzwania. Wczoraj ważyłem 176 funtów i czuję się świetnie - rozpoczął Dawson, który nie zwraca uwagi na to, że jego przeciwnik jest bardziej utytułowany od niego. Jego zdaniem Ward nie walczył w swojej karierze z takim zawodnikiem jak on.
 
- Nie mogę tak na to patrzeć, patrzę na niego jak na kolejnego przeciwnika, którego muszę rozpracować. Rozumiem, on zdobył złoto na igrzyskach, był świetnym amatorem, jednak tutaj wyjdziemy bez kasków. Ten gość jeszcze nie walczył z kimś takim jak ja. Nie przejmuję się opinią mediów i ludzi, po prostu znam swoje umiejętności. 8 września zobaczy coś nowego, coś czego jeszcze nigdy nie widział - straszy Dawson.