GROVES: STIEGLITZ NA PUNKTY

Adam Jarecki, fightnews.com

2012-08-24

Już jutro na ringu w Berlinie mistrz WBO wagi super średniej Robert Stieglitz (42-2, 23 KO) będzie bronił tytułu przeciwko Arthurowi Abrahamowi (34-3, 27 KO), który stanie przed szansą zdobycia pasa w drugiej kategorii wagowej. Niepokonany prospekt z Wysp, George Groves (15-0, 12 KO) dokładnie przeanalizował style obu zawodników i jego zdaniem Stieglitz dzięki swej wszechstronności i większej aktywności w ringu wygra pojedynek na punkty. Przypomnijmy, że Brytyjczyk jest notowany przez federację WBO na wysokim, trzecim miejscu i bardzo prawdopodobne jest jego starcie ze zwycięzcą jutrzejszego pojedynku.
 
- Bardzo ciekawy pojedynek. Abraham jest uważany za faworyta, bo ma doświadczenie w walkach z czołówką i będzie walczył u siebie w domu. Ma też przewagę w sile ciosu. To twardy gość, który walczył nawet, gdy miał złamaną szczękę i znokautował kilku gości pojedynczym ciosem. W super średniej jednak ten gość nie jest już sobą. Miał dobry start w walce z Taylorem, jednak później było już tylko gorzej, pokonał go Dirrell i zdeklasował Froch - rozpoczął Groves, który miał walczyć z aktualnym mistrzem w maju tego roku, jednak ostatecznie nie doszło do walki przez kontuzję.
 
- Studiowałem trochę styl Stieglitza, bo miałem z nim walczyć w maju. To świetny sportowiec, który robi dużo dobrego dla tej dyscypliny. To dobry wyszkolony technik, który zadaje dużo ciosów, jednak nie jest obdarzony jakimiś niesamowitymi umiejętnościami. Jego największy atut to długie serie. Nie zadaje 3 ciosów w serii, zadaje 10 z czego dojdzie pare. Powtarza to w kółko i w kółko, to jego taktyka. Nie bije mocno, jednak jest bardziej wszechstronnym zawodnikiem od Abrahama - kontynuował Anglik.
 
- Wszystko będzie zależało od ich przygotowania, obaj są z pewnością bardzo zmotywowani. Ciężko przewidzieć konkretny wynik, jednak moim zdaniem Stieglitz jest w stanie to wygrać, nawet w Berlinie. Nikt nie zastopował Abrahama, jednak mistrz może nawet nie dać mu rozwinąć skrzydeł i ośmieszyć go. Typuję Stieglitza na punkty - zakończył aktualny mistrz Wielkiej Brytanii.