WACH: KLICZKO SKOŃCZY NA DESKACH!

Piotr Jagiełło, boxingscene.com

2012-08-24

Po zawiłej końcówce negocjacji, obóz Mariusza Wacha (27-0, 15 KO) w końcu dopiął swego. "Wiking" 10 listopada na stadionie Imtech Arena w Hamburgu zostanie wystawiony na najcięższą próbę w zawodowej karierze i stoczy bój z niepokonanym od ponad ośmiu lat czempionem Władimirem Kliczką (58-3, 51 KO). Od samego początku widać, że ukraiński mistrz pięści nie zamierza lekceważyć pretendenta z Polski.

- To wyzwanie będzie dla mnie wyjątkowe, ponieważ pierwszy raz w mojej karierze spotkam się w ringu z pięściarzem wyższym ode mnie, który po swojej stronie będzie miał również zasięg ramion. Wach jest niepokonany, ma silny cios i niepohamowaną determinację – opisał zawodnika grupy Global Boxing "Dr Żelazny Młot".

Wielką wiarę w końcowy sukces przejawia Wach, zapowiadając zakończenie ery Władimira i sięgnięcie po mistrzowskie pasy WBA, WBO, IBF i IBO.

- Nie jestem kolejnym cruiserem, a prawdziwym bokserem wagi ciężkiej. Nie pozwolę Władimirowi, by robił w tej walce to co lubi. Od samego początku będę wywierał presję. Niech Kliczko przygotuje się na grad ciężkich uderzeń zanim zostanie znokautowany! Będę pierwszym polskim mistrzem świata "królewskiej" kategorii – podgrzewa atmosferę krakowianin.

Młodszy z braci Kliczków z wielkim sentymentem powróci do Hamburga, w którym rozpoczynał zawodową przygodę z boksem.

- Rywalizacja w bliskim memu sercu Hamburgu jest dla mnie czymś specjalnym. Pierwszą zawodową walkę stoczyłem właśnie w tym miejscu. W ubiegłym roku w tym samym mieście spełniliśmy wraz z bratem nasze marzenie i zunifikowaliśmy wszystkie mistrzowskie tytuły [po zwycięstwie Władimira nad Hayem przyp. red.] – zakończył najlepszy bokser wagi ciężkiej według magazynu The Ring.