GOŁOWKIN DOCENIA PROKSĘ

Łukasz Furman, Fighthype

2012-08-24

- Proksa to bardzo dobry pięściarz, który trochę przypomina mi Sergio Martineza. Cechuje go między innymi dobre przygotowanie taktyczne do walk - uważa Giennadij Gołowkin (23-0, 20 KO), mistrz świata federacji WBA wagi średniej, a zarazem najbliższy rywal naszego Grzegorza Proksy (28-1, 21 KO).

- Czuję się naprawdę dobrze przed debiutem na antenie HBO. Jestem dobrze przygotowany, zarówno fizycznie jak i mentalnie. Kto lubi boks, ten polubi także moje występy - powiedział reprezentant Kazachstanu, dla którego zdobywał w czasach amatorskich mistrzostwo świata w 2003 roku oraz srebro olimpijskie w Atenach (2004).

Gołowkin odniósł się również do swoich sparingów. A toczy je z zawodnikami kategorii półciężkiej i nawet cruiser.

- Istnieje groźba, że będą oni trochę zbyt wolni jak na przeciwników z wagi średniej, jednak akurat ci są naprawdę niewiele wolniejsi. Do tego zawodnicy z dywizji średniej nie wytrzymują mojej presji, a ja potrzebuję teraz właśnie na tym się skupić - zakończył champion według WBA.

Przypomnijmy, że Gołowkin i Proksa skrzyżują rękawice już w następną sobotę, 1 września, w Veronie w Nowym Jorku. Bezpośrednią relację z tego pojedynku przeprowadzi Platforma N na kanale nPremium HD.