AFOLABI PRACUJE W POCIE CZOŁA U BOKU WITALIJA

Piotr Jagiełło, RingtoneBoxing

2012-08-23

Ceniony junior ciężki Ola Afolabi (19-2-4, 9 KO) jest jednym z głównych sparingpartnerów Witalija Kliczki (44-2, 40 KO) przed zaplanowaną na 8 września kolejną obroną tytułu WBC przeciwko Manuelowi Charrowi (21-0, 11 KO). Brytyjczyk przyznał, że właśnie zaczyna się kluczowa faza przygotowań w austriackim Going i ciężkiej pracy u boku 41-letniego czempiona nie zabraknie. 

- Pracujemy ciężko, wchodzimy w kluczową fazę sparingów. Poniedziałek był bardzo ciężki, wtorek chyba jeszcze bardziej (śmiech) – skomentował "Kryptonite".

Czarnoskóry pięściarz przyznał, że coraz trudniej o duże walki w jego kategorii wagowej, ponieważ wszyscy najlepsi unikają wyzwań. Dobitnym tego przykładem ma być podobno Marco Huck (34-2-1, 25 KO), z którym Afolabi zremisował w maju tego roku, a w 2009 roku przegrał na punkty, aczkolwiek oba werdykty wzbudzały pewne kontrowersje.

- W Europie najlepsi junior ciężcy zakładają nowe buciki i uciekają. Marco Huck jest tego przykładem. Ja byłem już dwukrotnie oszukiwany w mistrzowskich walkach z tym gościem. Każdy woli walczyć na swoim podwórku, bo wtedy werdykt jest pewniejszy – zakończył stały współpracownik ukraińskich dominatorów.