DWÓCH POLAKÓW W 14. EDYCJI BIGGER'S BETTER

Piotr Jagiełło, Informacja prasowa

2012-08-22

Już w piątek w Maroku odbędzie się kolejna edycja jednodniowego turnieju Bigger’s Better. Zgodnie z zasadami, do rywalizacji przystąpi ośmiu pięściarzy, a najlepszy z nich zgarnie czek na sumę 30 tysięcy dolarów. Limit wagowy wynosi od 79,4 kg [kat. Półciężka] do 113,4 kg.

Tym razem będziemy mieli okazję oglądać poczynania dwóch Polaków zaprawionych w turniejowych bojach – Mateusza Malujdę (3-1) i Łukasza Zygmunta (2-2).

Jedynym niepokonanym w stawce będzie miejscowy Adil Atmari (4-0, 1 KO). Miano najbardziej doświadczonego przypadnie Lucianowi Botowi (15-2-1, 5 KO). Czarnym koniem zawodów może być zaledwie 19-letni Agit Kabayel (5-1, 2 KO), który ma już na rozkładzie chociażby Clausa Bertino. W hotelu Mazagan zobaczymy ponadto Milana Dasica (1-0, 1 KO), Marcela Gottschalka (9-6-2, 6 KO) i francuskiego "Big Boya" Fabrice’a Aurienga (6-4, 2 KO).

Organizacja Bigger’s Better po raz pierwszy w historii zagości w Afryce. Niebawem powinniśmy poznać losowania ćwierćfinałów. Sporo uwagi przykuwa zawsze osoba sędziego ringowego, bowiem będzie nim doświadczony i doskonale znany sympatykom szermierki na pięści Steve Smoger.