SANTA CRUZ - MOREL NA GALI CANELO

W pierwszej obronie tytułu mistrza IBF w wadze koguciej Meksykanin Leo Santa Cruz (20-0-1, 11 KO) zmierzy się z doświadczonym Portorykańczykiem Ericiem Morelem (46-3, 23 KO). Walka odbędzie się 15 września w MGM Grand w Las Vegas. Podczas tej samej gali Saul Alvarez (40-0-1, 29 KO) skrzyżuje rękawice z Josesito Lopezem (30-4, 18 KO).

Aby pojedynek z Santa Cruzem się odbył, Morel musi jeszcze otrzymać w piątek licencję od Komisji Sportowej Stanu Nevada. Portorykańczyk ukończył już 35 lat, co oznacza, że musi przejść przez bardziej skomplikowany proces licencyjny. Organizatorzy zapewniają jednak, że Morel jest w formie i przyznanie mu licencji powinno być formalnością.

Santa Cruz zdobył pas IBF na początku czerwca, pokonując na punkty reprezentanta RPA Vusi Malingę (20-4-1, 12 KO). Wcześniej tytuł ten dzierżył Abner Mares (24-0-1, 13 KO), który pas zwakował i przeniósł się do wyższej kategorii. Już w pierwszym pojedynku zdobył mistrzostwo WBC w super koguciej, wygrywając na dystansie dwunastu rund z Morelem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.