WALKER: CHAMBERS OGRAŁ ADAMKA JEDNĄ RĘKĄ

Keith Idec, boxingscene.com

2012-08-07

Czerwcowe zwycięstwo Tomasza Adamka (46-2, 28 KO) nad "Szybkim" Eddie'em Chambersem (36-3, 18 KO) zostało przez część obserwatorów odebrane jako wysoce kontrowersyjne. Z opinią, że "Góralowi" wcale nie należała się w tamtej walce wygrana zgadza się także jego kolejny rywal - Travis Walker (39-7-1, 31 KO), rodak Chambersa.

- Uważam, że Chambers wyraźnie wygrał tamten pojedynek - oznajmił 33-letni "Pociąg Towarowy". - Naprawdę należało mu się zwycięstwo, ale sędziowie mu je zabrali. Wygrał tak wyraźnie, a oni i tak wypunktowali jego porażkę... Moim zdaniem Adamek zasłużył najwyżej na remis. Niestety taki jest boks.

Walker jest przekonany, że on również nie ma szans na punktowe zwycięstwo nad Adamkiem, dlatego zrobi wszystko, by znokautować twardego Polaka, który do tej pory przegrał przed czasem tylko z Witalijem Kliczką.

- Nie mogę powiedzieć, że zdrowy Chambers wygrałby przed czasem, bo choć miał sprawną tylko jedną rękę, to przecież trafiał swoimi najlepszymi ciosami. Myślę jednak, że wygrałby jeszcze wyraźniej i ośmieszyłby Adamka. Jedną ręką wyprawiał takie rzeczy, że i tak Adamek powinien się wstydzić - kończy Walker, który 8 września w Prudential Center będzie miał okazję sam przetestować "Górala".