REWANŻ PACMAN-COTTO W LIMICIE 150 FUNTÓW?

Redakcja, ESPN

2012-08-06

Bob Arum nie kryje, że chętnie doprowadzi do rewanżowego pojedynku pomiędzy największą gwiazdą swojej grupy - Mannym Pacquiao (54-4-2, 38 KO) a bardzo popularnym Portorykańczykiem - Miguelem Cotto (37-3, 30 KO). W ich pierwszej walce, która odbyła się w listopadzie 2009 roku, "Pacman" zdominował rywala i wygrał przez techniczny nokaut w 12. rundzie.

- Cotto ma za sobą rzesze kibiców z Portoryko. Jeżeli dojdziemy do porozumienia w kwestii limitu wagowego, możemy zrobić ten rewanż. Manny zgodziłby się na limit 150 funtów - oświadczył szef Top Rank.

Poprzednie starcie Pacquiao-Cotto odbyło się w umownym limicie 145 funtów. Zwycięski Filipińczyk odebrał wówczas przeciwnikowi tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze półśredniej. Później Cotto przeniósł się do dywizji junior średniej i zapewnia, że czuje się w niej wybornie. Skoro jednak przed rokiem zgodził się na umowny limit przed walką ze znacznie większym Antonio Margarito, dlaczego nie miałby przystać na taki układ przy pojedynku z wyraźnie mniejszym "Pacmanem". Czy wpłynie to na wynik walki? Zdaniem wielu Manny zwycięży w każdych warunkach, bo jest dla Miguela zwyczajnie zbyt szybki...