ROZWIĄZANIE BOKSERSKIEJ ZAGADKI NR 8

Zagadka nr 8 miała być w założeniu trudna, ale taką się nie okazała. Przybrane latynoskie nazwisko Gomez niezbyt skutecznie zakamuflowało boksera urodzonego jako Michael Armstrong i pierwsze prawidłowe odpowiedzi pojawiły się bardzo szybko. Gratulacje dla boksera35125.

Przy okazji warto chyba wyjaśnić jedną kwestię. W stosunku do Irish Travellers często używa się określenia Cyganie (Gypsies). Wynika to z prowadzonego przez nich wędrownego trybu życia, jednak z autentycznymi Cyganami, czyli Romami nie mają oni nic wspólnego. Irish Travellers są grupą przejawiającą ponadprzeciętne uzdolnienia sportowe. Najczęściej do boksu (obecnie m.in. Tyson Fury, Frankie Gavin, John O'Donnell), ale także do innych dyscyplin sportu, czego najlepszym przykładem jest czołowy piłkarz reprezentacji Angli Wayne Rooney.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: PowWow
Data: 06-08-2012 09:28:14 
Male sprostowanie: z cyganami nie maja oni nic wspolnego tylko etnicznie. Natomiast podobienstw jest bardzo wiele: przewaznie to taka sama cwaniacka holota lubujaca sie w kradziezach, rozbojach i dupodajstwu majaca poczucie wyzszosci nad ludzmi innymi niz oni
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.