'PÓŁFINAŁ' TOMASZA ADAMKA

Redakcja, boisko.pl

2012-08-01

Jakiś czas temu Tomkowi Adamkowi (46-2, 28 KO) zaproponowano udział w specjalnym turnieju federacji IBF, który miał wyłonić oficjalnego pretendenta do walki mistrzowskiej z Władimirem Kliczko. Co prawda "Góral" się nie zgodził i z pomysłu wyszły nici, to najbardziej utytułowany polski bokser i tak weźmie udział w czymś, co przypomina wcześniejszy pomysł ludzi rządzących w IBF.

Otóż organizacja zatwierdzi potyczkę Tomka z Travisem Walkerem (39-7-1, 31 KO) jako starcie o drugie miejsce w kolejnym zestawieniu rankingu. Dodatkowo zwycięzca rywalizacji Kubrata Pulewa (16-0, 8 KO) z wielkim Aleksandrem Ustinowem (27-0, 21 KO), który pierwotnie miał być oponentem Adamka we wspomnianym turnieju, zostanie liderem. Tak oto lepszy z dwójki Adamek vs Walker i Pulew vs Ustinow najprawdopodobniej skrzyżują potem rękawice o miano oficjalnego challengera.

Walker dysponuje potężną bombą z prawej ręki, zaś obaj bokserzy w drugiej parze odznaczają się znacznie lepszymi warunkami fizycznymi od Tomka, jednak patrząc realnie na tę czwórkę to właśnie Adamek wydaje się wyraźnym faworytem tego niepisanego i nieformalnego turnieju.