Z BLOGU TOMASZA ADAMKA

Redakcja, tomaszadamek.eu, fot. Mike Gladysz

2012-07-31

- Lake George, gdzie wraz z trenerem Rogerem Bloodworthem i Ziggym Rozalskim pływaliśmy jego jachtem. Wypoczynek po pierwszym tygodniu ciężkiego treningu przydał się, gdyż po powrocie z Polski przechodziłem adaptacje do strefy czasu amerykańskiego. W ostatnią niedzielę pojechałem wraz z trenerem do amerykańskiej Częstochowy, gdzie jestem mile widzianym gościem. Spotkania z Polonią i kapłanami są zawsze bardzo budujące - pisze na swoim blogu Tomasz Adamek (46-2, 28 KO).

- Jutro odbędzie się zapowiadana konferencja prasowa poświęcona tematycznie, zaplanowanej na 8 września, mojej walce z Walkerem w Prudential Center. Mam nadzieję, że media dowiedzą się więcej o tym co sądzi mój oponent o naszym pojedynku. Walker był w Polsce, trenował z kolejną nadzieją białych, ale przychylnych opinii na swój temat nie doczekał się. Ciekawy jestem, co odpowie na tak jednostronną, subiektywną ocenę swojego, byłego sparing partnera i jego promotora - pisze "Góral".

- Ta konferencja powinna zawierać również wiele konfrontacyjnych wypowiedzi Walkera, na temat naszej walki. Ja, jak zwykle postaram się spokojnie zareagować na wszystkie zaczepki słowne. Walka na słowa i deklaracje nic nie daje, to ring weryfikuje faktyczną wartość pięściarza. Wiem, że nie wolno lekceważyć przeciwnika nawet wtedy, gdy ktoś wygłasza o nim niepochlebne opinie po kilku sparingach. Walker wie, że dostał kolejną szansę walki otwierającą drzwi do walki o tytuł i pas w HW. Na pewno przygotuje się dobrze do walki i zechce tę szansę wykorzystać. Będzie to inna walka niż z Chambersem, bo nie będzie walczył ze mną człowiek guma a puncher, który zaskoczył mocnym ciosem nawet Arreolę. Program gali będzie zawierał kilka innych ciekawych walk i pewnie te informacje będą przekazane na konferencji prasowej.