DOBRA WAGA AYDINA

Na siedem dni przed walką z Robertem Guerrero (29-1-1, 18 KO) o pas WBC interim w wadze półśredniej, Selcuk Aydin (23-0, 17 KO) bez problemu zmieścił się w wymaganym przez federację limicie wagowym. Turecki pięściarz wniósł na wagę 149 funtów, podczas gdy WBC na tydzień przed pojedynkiem pozwala na maksymalną wagę 154 funtów.

- Nie mogę się doczekać tej walki. Robert, spójrz na mnie. To facet, który złamie twoją szczękę. Przeszło rok nie było cię w ringu, a więc wiesz, czym jest długa przerwa. Będziesz potrzebował kolejnej, gdy już z tobą skończę! – odgraża się „Mini Tyson”.

Pojedynek Aydina z Guerrero odbędzie się 28 lipca w San Jose.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: rakowski
Data: 23-07-2012 10:57:46 
Aydin to bandzior,a nie bokser.Chuligan w ringu,który rzuca krzesłami w sędziów.10 miejsce według magazynu "The Ring" w kategorii półśredniej dostał w prezencie,a po 28 lipca tam będzie "Duch".Na pewno będą brudne zagranie ze strony Turka,ale Robert go rozbije i to bardzo mocno.
 Autor komentarza: RedMan
Data: 23-07-2012 11:47:36 
Zgadzam się z przedmówcą, turas na papierze jest gorszy w praktycznie wszystkich aspektach rzemiosła bokserskiego od Guerrero , jedyną przewagą Aydina jest tylko bycie półśrednim od początku kariery.
 Autor komentarza: glaude
Data: 23-07-2012 12:03:14 
Gerrero to naprawdę dobry technik, ale nie znakomity.
Ma luki w obronie i nie jest specjalnym problemem umieszczenie mu co jakiś czas kilku ciosów na twarzy, gdy naciera bez opamiętania.
Być może jest to kwestia wieku i gorącej krwi (wyrośnie z tego), albo wrodzonego temperamentu (nie wyrośnie, jak Maccarinelli).

Jeśli jednak Aydin zdoła wsadzić jeden, dwa, lub więcej ciosów Duchowi, to może być po walce. Nie zapominajmy, że to wyższa kategoria i biją mocniej- a Selcuk to co prawda prymityw, ale silny.

Dla mnie ta walka nie ma faworyta i Turek do ostatniego gongu może być groźny.
 Autor komentarza: gregor07
Data: 23-07-2012 13:54:23 
,,(nie wyrośnie, jak Maccarinelli)." napisałeś to jakby on miał 20 lat, tymczasem ma juz 29
 Autor komentarza: glaude
Data: 23-07-2012 14:47:50 
Masz rację.
Tak szczerze, to nawet nigdy nie sprawdzałem ile on ma lat :)
Dawałem mu jakieś 25- więc się pomyliłem.

Natomiast to o czym pisałem, to psychika. Ona dojrzewa przez całe życie i niejednokrotnie u osób po czterdziestce można spotkać zachowania typowe dla nastolatków.
Zobaczymy jak to będzie u niego?
Ja jestem cholernie ciekawy tego starcia i mam 3 scenariusze:

1. Guerrero przez KO
2. Guerrero na punkty
3. Aydin przez KO
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.