DONAIRE ZMIERZY SIĘ Z ARCE W PAŹDZIERNIKU?

Ronnie Nathanielsz, boxingscene.com

2012-07-10

Wszystko wskazuje na to, że zunifikowany mistrz świata kategorii super koguciej, Nonito Donaire (29-1, 18 KO), w październiku na gali w Staples Center (Los Angeles, Kalifornia) skrzyżuje rękawice z innym championem czterech dywizji - meksykańskim wojownikiem Jorge Arce (60-6-2, 46 KO).

- To pewne na 90% - zdradził Bob Arum, szef grupy Top Rank. - Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale to nasz pierwszy wybór. Szukają dla nas wolnej soboty w październiku.

Dla fanów Filipińczyka i obozu samego "Flasha" jest to znakomita wiadomość. Po raz pierwszy od czasu walki z Fernando Montielem Nonito będzie miał bowiem okazję wyjść do ringu z bokserem, który nie będzie unikał wymian. "Travieso" słynie ze swojego wojowniczego nastawienia i będzie się bił, nawet jeśli ma się to dla niego skończyć porażką przed czasem.

Na takiego rywala Donaire czeka już od ponad roku. Genialny podopieczny Roberta Garcii w każdym kolejnym występie nastawia się na swój firmowy kontrujący lewy sierp, ale ostrożni Narvaez, Vazquez i Mathebula skutecznie unikali tej broni przez większość czasu, co każdemu z nich pozwoliło przetrwać pełen dystans.