WALKA KLICZKI W MOSKWIE, POTEM WYBORY

Redakcja, Informacja prasowa

2012-07-02

8 września w Moskwie. Witalij Kliczko (44-2, 40 KO) bronić będzie tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej. Z 27-letnim Manuelem Charrem (21-0, 11 KO) zmierzy się w głównej hali kompleksu sportowo-widowiskowego “Olimpijskij”. Organizatorzy spodziewają się, że walkę na własne oczy obejrzy ponad 30 tysięcy widzów.

- To wspaniale, że walka odbędzie się w Moskwie, jednym z najbardziej fascynujących miast w Europie. Jestem pewien, że czeka nas niezapomniane widowisko – zapowiada ukraiński mistrz świata.

Bardzo cieszymy się, że po raz pierwszy zorganizujemy galę w Rosji, Moskwa to wspaniałe miasto, a jej mieszkańcy uwielbiają sport. Bracia Kliczkowie są w Rosji absolutnymi supergwiazdami, a dla Witalija oraz grupy KMG organizowanie walki o mistrzostwo świata w Moskwie to wielka rzecz – mówi Bernd Boente, dyrektor wykonawczy Klitschko Management Group.

Po walce 40-letni Kliczko ma skupić się na działalności politycznej. Lider partii UDAR będzie kandydował w wyborach do ukraińskiego parlamentu, które odbędą się 28 października. Pięściarz nie wyklucza jednak, że starcie z Charrem nie będzie jego ostatnim.

- Chciałbym kontynuować moją bokserską karierę. Ostateczną decyzję podejmę po wyborach – mówi “Dr Żelazna Pięść”.