'STRATEGIA? ZLAĆ GO NA KWAŚNE JABŁKO!'

Angel Garcia, ojciec i trener niepokonanego mistrza świata federacji WBC w wadze junior półśredniej - Danny'ego Garcii (23-0, 14 KO), jest bardzo pewny wygranej syna w walce z Amirem Khanem (26-2, 18 KO).

- Plan na walkę jest taki, żeby wyjść do ringu i zlać Khana na kwaśne jabłko. Ten koleś w całym swoim życiu nie bił się z Portorykańczykiem, w dodatku tak głodnym sukcesu jak Danny. Powiem wam prawdę, mam już tego tych bzdur wokół boksu - powiedział 49-letni szkoleniowiec.

Garcia słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi, których sens trudno zrozumieć bez dodatkowych wyjaśnień. W jednym z ostatnich wywiadów powiedział między innymi, że Khan przegra, bo Pakistańczycy nie potrafią walczyć. Tym razem Angel stwierdził, że amerykańscy pięściarze są traktowani niesprawiedliwie i jako przykład wskazał Tima Bradleya...

- Khan jest nikim. To Europejczyk. Danny jest Amerykaninem. To jest różnica. Kiedy Tim Bradley pobił Manny'ego Pacquiao, wszyscy się dziwili i zadawali mu pytania w stylu: "Czy ty naprwadę z nim wygrałeś?". A kto do diabła ma tytuł mistrza świata? Bradley ma pas, czyli wygrał. Czemu zadają mu głupie pytania? Bo jest Amerykaninem? Nie będę rzucał nazwiskami, ale wszyscy wpływowi dziennikarze krytykują amerykańskich zawodników. I to jest nasz problem.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.