SZPILKA: ZDAŁEM TEST NA CZWÓRKĘ

Nie oszukujmy się, nie będę cały czas nokautował, bo walczę z coraz lepszymi rywalami. Zdałem test na czwórkę - mówi po walce Artur Szpilka dla "Przeglądu Sportowego".

- Za panem pierwsza walka na dystansie dziesięciu rund. Jak się pan czuje po pojedynku z Jameelem McClinem?
Artur Szpilka: Sami widzieliście, że to był wymagający rywal. Był wolny, widziałem jego ciosy, ale mimo wszystko przyjąłem w szóstej rundzie mocny prawy. Przetrzymałem i było w porządku, ale w pierwszej chwili pomyślałem „gdzie ja jestem?". Chyba mi złamał szczękę. Najfajniejsze, że wytrzymałem te dziesięć rund w dobrym tempie.

- Test zdany?
AS: Pokazałem, że mogę wytrzymać dziesięć rund z zawodnikiem, który ciągle naciera i jest cięższy o dwadzieścia kilogramów. Kiedy wyszedłem z więzienia też tyle ważyłem. Nie byłem szybki, ale każdy cios odrzucał chłopaków na sparingach. To była masa. Taktycznie też było dobrze. Może trochę mało widowiskowo, ale nie oszukujmy się, nie będę cały czas nokautował, bo walczę z coraz lepszymi rywalami. Zdałem test na czwórkę.

- Wreszcie oglądaliśmy w ringu Szpilkę-boksera.
AS: Było we mnie za dużo szacunku. Mogłem walczyć bardziej agresywnie, bo byłem dobrze przygotowany. Biłem za mało prawych i w ogóle niewiele wyprowadziłem ciosów. McCline to może nie jest dzisiaj jakaś światowa klasa, ale stoczył dobrą walkę. Ma twardy łeb, sami widzieliście.

- Ten pojedynek zweryfikował pana ambicje. Próba zdobycia mistrzostwa świata za dwa-trzy lata jest aktualna?
AS: �Wiem, że przede mną ogrom pracy, ale niczego nie odkładam. Teraz jadę na walkę Grześka Proksy, a później lecę z kobietą na wakacje do Egiptu. I do roboty, trzeba zapieprzać. Będę miał też pewnie znowu operację ręki, bo mnie boli.

- A sportowo? Znowu chce pan walki z silnym rywalem?
AS: �Nie ma się po co cofać. Liczę, że znowu spotkam się z kimś dobrym. Chcę trenować, na sparingach dobrze mi idzie z tymi dużymi bokserami.

- Wysocy bokserzy to najtrudniejsi rywale dla pana?
AS: �Boksujesz tak, jak ci pozwala przeciwnik. Z każdym trzeba szukać jakiegoś rozwiązania.

- Co McCline powiedział panu po pojedynku?
AS: �To była dobra walka. Powiedział, że jak będę trenował, zostanę mistrzem. Wyściskaliśmy się, ja mu powiedziałem, że był dobry.

Rozmawiał KAMIL WOLNICKI

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Dominic
Data: 02-07-2012 13:48:54 
Szpila trenuj,trenuj bo z Władkiem nie będziesz pytał "gdzie ja jestem?" tylko będziesz tańczył jak na disco ;)
 Autor komentarza: WonderBoy
Data: 02-07-2012 14:06:51 
Co do szczęki , to jest to teraz problematyczne i zastanawiające jednak z drugiej strony bardzo wiele przypadków pokazało ,że dany zawodnik dostawał potężne razy z puncherem i nic by następnie z zawodnikiem nie posiadającym wybitnego ciosu po jednym uderzeniu konkretniejszym zakończyć z pękniętą szczęką
Tak więc nie ma co narzekać , trzeba znowu czekać. Tak czy siak moim zdaniem Artur nie ma słabej szczęki jednak do tytanowej również jej bardzo daleko.
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 02-07-2012 14:07:42 
Jakie tańczył ... Leżał na dupie :)
 Autor komentarza: nurgle
Data: 02-07-2012 14:10:37 
jak czytam wywiady za Szpilką to zastanawiam się, dlaczego niektórzy użytkownicy tak po nim "jadą". chłopak dobrze się wypowiada, gada trochę głupot, pewnie na wyrost, ale młody jest i niepokorny. jest ambitny, widzi swoje błędy po walce i co najważniejsze chce je poprawić i z walki na walkę wygląda coraz lepiej. oczywiście dużo jeszcze przed nim pracy, ale jest to zawzięty typ i jeśli Wasyl będzie mu sprowadzał dobrych przeciwników, to naprawdę możemy doczekać się w nim mistrza świata.
jak na dwunastą zawodową walkę, to było nieźle, nie zaj... ale bardzo przyzwoicie.
odpoczynek, regeneracja, zabieg i ciężka praca. dużo pracy i potu.
 Autor komentarza: teodorparker
Data: 02-07-2012 14:11:23 
Test zaliczony. Szpila wystawia sobie 4 i nawet można się z tym zgodzić. Wytrzymał kondycyjnie i wykazał odporność na silne ciosy. Ale walka po raz kolejny pokazała, że szału nie ma i raczej nie będzie. Cios wcale nie nokautujący, przeciętna technika, brak pomysłu na walkę z zawodnikami, którzy coś umieją. Główny atrybut szpili, czyli jego ringowa agresja, sprawdza się tylko na bumach, a w walce z dobrymi zawodnikami nic nie daje. A jednocześnie bez tej cechy on jest tylko niewyróżniającym się z tłumu zawodnikiem. Ciekawe czy Szpila dalej będzie taki buńczuczny w swych zapowiedziach, bo argumenty mu się kończą...
 Autor komentarza: padrei30
Data: 02-07-2012 14:18:35 
nie moge sobie przypomiec kto to ostatnio sie wypowiadał ze adamek z walce z chambersem przyjął tyle frajerskich ciosów.........Aha to był artur Szpilka. Ten sam któremu 42 letni dziadek zlamał szczękę hehe
Takze Szpila na razie trening i trening mniej gadania a w przyszlosci moze cos z ciebie bedzie
 Autor komentarza: milosz762
Data: 02-07-2012 14:21:30 
ja bym powiedział coś na - 4
kondycyjnie wytrzymał ale miedzy dlatego że nie wchodził w półdystans i uciekał i unikał walki!!!!!!!(prze złamną szceka to go troche usprwiedliwa)
ta opuszczona ręka i styl
bez gardy kiedyś się do igra i skonczy sie ko na szpilce z lepszym rywalem)

fakt że noktował bumów wiec cios zabójczo naktujacy nei ( mocniejszy ma Wach )

nie skreslam Szpiki ale myśle ża za 2 najpuzniej 3 lata " balon peknie "jak spotka z rywalem typu Hellenius , price czy nawet Pulew
daleko szpilce do czołówki europejskiej a do kliczków dzieli go przepasć
 Autor komentarza: wielkijohn85
Data: 02-07-2012 14:25:02 
Chłopak ma 23 lata panowie.

Będziecie na niego lać bo dostał cios w 6rd bodajże... ale przyznał się że go zamroczyło i miał świat przed oczami... a nie że się "poślizgnął" jak taki jeden w walce z Grantem.

Ważne że wytrzymał te ciosy.
Szczękę Szpilki poznaliśmy, siłę ciosu też.

Mam tylko jedną obawę.

Że to wszystko na co stać Łapina jeżeli chodzi o dalszy rozwój Szpilki.
Artur powinien się spakować i jechać do USA być może do Kołodzieja.
Zostawić Wasyla... bo przez nich całe życie będzie stał w miejscu.

Powodzenia Szpila.
 Autor komentarza: Jacob
Data: 02-07-2012 14:25:50 
Moim zdaniem Szpilka powinien jak najszybciej nauczyc sie angielskiego, spakowac manatki i wyjechac do USA. Z cyrkiem Wasyla nic nie osiagnie.
 Autor komentarza: nurgle
Data: 02-07-2012 14:36:18 
najlepiej, aby poszedł pod skrzydła Łogeła Bladłorta.

Panowie i Panie. waga ciężka w USA jest do d...
"american dream" to mit,
nie trzeba jechać za ocean, aby być rozpoznawalnym w światku bokserskim.
gadanie o olbrzymiej kasie czekającej w USA to bujda, duża kasę zarabiaja tam tylko niektórzy, np. Pacman, Floyd i nie jest to waga ciężka, poza tym największą wypłatę Adamek dostał w Europie.
czołówka wagi ciężkiej jest w Europie, tu są pieniądze do wygrania i nie warto ruszać tyłka.
Fiodor Łapin jest jednym z dwóch najlepszych trenerów w Polsce.

a Wasyl już pokazał, że ze swoim cyrkiem jest w stanie doprowadzić swoich zawodników do walk o MŚ.
 Autor komentarza: Luton
Data: 02-07-2012 14:44:57 
w USA pod skrzydłami czarnych mogły sie nieco rozwinąć. Poza tym tam jest polonia na której można robić pieniądz.
 Autor komentarza: glaude
Data: 02-07-2012 14:48:44 
Taktyka fatalna.
Jak bokser który ma atak zapisany w genach, ma walczyć na wstecznym???
Przecież on cofając się bardziej niż o zadaniu ciosu, myśli o uniknięciu ciosu przeciwnika.
Szpilka to nie KONTRBOKSER pokroju Pięknisia, czy Dinamity!!!
Do tego schodzenie cały czas w lewo, albo cały czas w prawo to kolosalna pomyłka. Jest czytelny i nikogo nie zaskoczy w ten sposób niespodziewanym atakiem.


Jedyna taktyka dla niego to przedarcie się do półdystansu i tam może na chama walić swoimi sepami- one i tak przyniosą destrukcję.
A dokonać może tego tylko przez szybki balans a'la Tyson- czyli słynne peek-a-boo i szybkie zmiany pozycji (chodzenie) to w lewo- to w prawo (jak Maravilla).

Rada dla Łapina: trenujcie sybki balans w ataku, z taką formą walki nie wygra żaden wielkolud- są za wolni, oraz ciągłe dynamiczne zmiany kierunku poruszania się. Plus oczywiście wydolność!!!
 Autor komentarza: havoc23
Data: 02-07-2012 15:02:48 
szczerze - uwazam że szpilka powinien się wzmocnić i ważyć więcej. Wiem zaraz spadnie na mnie fala krytyki że straci na szybkosci i inne - pytanie tylko czy w HW szczególnie ze stylem Artura nie lepiej byc wolniejszym ale z "cięższym ciosem".

Moim zdaniem Artek powinien ważyć za jakiś czas 110 i przede wszystkim mocno popracować nad prawym prostym i sierpem nie tylko z kontry. Bez kombinacji nie zajedzie daleko
 Autor komentarza: havoc23
Data: 02-07-2012 15:05:26 
no i z całym szacunkiem to polski ogródek słaby jest....Mógłby go przejąć Rozalski lub Kołodziej i zasponsorować jakiegoś Ronniego Shields'a i byłoby pięknie. Wspólnie z Wachem mogliby sie wzajemnie motywować i podbijać HW z perspektywy USA...
 Autor komentarza: azx
Data: 02-07-2012 15:07:14 
Myślę że Szpilka udowodnił ze ma trochę oleju w głowie jak mu dano szansę bo po wyjściu z pierdla i jego filozofiach myślałm że jest ostatnim kołkiem bez cienia nadziei. Ale nie. Trzeźwi ludzie go prowadzą i mu coś tam o życiu powiedzieli. No i podoba mi się jego podejście. Po tej fandze McCline`a już się zapoznał z pojęciem "siła ciosu" czego chciał doświadczyć z Kliczką w sparringu, widać że zrobiło to na nim wrażenie. Nie spodziewam się że będzie mistrzem świata, powiedzmy sobie szczerze ale jeśli będzie tylko bardzo dobrym bokserem a to raczej pewne to już złapał Pana Boga za nogi. Każdego normalnego cieszy jak z ulicznego głupka wychowa się wysokiej klasy sportowiec.
 Autor komentarza: JWD
Data: 02-07-2012 15:10:17 
Zgadzam się z ; glaude i havoc 23 .
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 15:34:23 
punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia ( za duzo mialem szacunku ) :) poprostu zaczoles sie cykac ze to nie bazile czy slusbery a czym ta walka roznila sie od adamek grant tak samo jechali na wsteku tak samo sie bali zadawac ciosy zeby niedostac kontry ( wtym ze grant to juz mutant i zasieg ramion ma kilka cali jeszcze wiekszy od mccline wzrost tez i cios pojedynczy tez ) ogolnie powiedzmy prawde to nie szpila zmadrzal; tylko sytuacja wymusila taka walke inaczej dostalby prawdopodobnie ko wiec moze niech odpierd... sie od adamka tymi kulawymi zaczepkami bo jak zasypia na walce adamka to jak ogladnie ta to moze zapasc w spiaczke (nijestem fanem adamka zeby bylo jasne szczegolnie w ciezkiej ogolnie wiecej o nim pisze zle niz dobrze bo tak uwazam ale staram sie bycv obiektywny)mowilem tu ze mccline bedzie walczyl i da testa szpili pisalem ze ostatnie wqalki byl przygotowany na 8 rund wiec tu tez powinien wytrzymac test dla szpili bezcenny ale tez zweryfikowal kilka spraw chlopak w mlodym wieku lapie kontuzje rak prawie co mocniej uderzy (zeby niebylo jak np z bugajem ze kariere wlasciwie przekreslilo to ze za mocno bil w stosunku do wytrzymalosci kosci ) druga sprawa ten mocny cios powiedzmy sobie jest przereklamowany facet prawie 104 kilowy z podobno mocnym ciosem powinien choc napoczac nawet 120 kilowca (np haye walujewa w ostatniej rundzie jak zaryzykowal i mmu sypnal to taki kolos az mu sie noga ugiela widac bylo ze odczul fedor np tego zulu ze 160 kg i jednym sierpem go zamulil nawet tego koreanca hong man choia ze 150 kg i pamietam jednym ciosem go lekko przymroczyl wiec to pokazuje ze mozna jak sie ma strzala tu u szpili wyszlo ze cios jest jak na ciezka wage moim zdaniem posrodku najwyzej mccline niewydawal sie choc raz ze odczul cos powaznie (wyghlada na to ze 95 kg haye bije mocniej przynajmniej pojedynczo od szpili )smieszy mnie tylko jedno ze tak jak adamek bredzi tak i szpila tez raz chca zeby goscie z nimi szli na wymiane i byc gladiatorami ajak sie nieda bo sa za slabi to specjalnie niby sa szachistami w ringu
 Autor komentarza: rossi
Data: 02-07-2012 15:43:22 
Moja ocena:

kondycja - dobra
szybkość, dynamika - bardzo dobra
siła ciosu - dobra
praca nóg - bardzo dobra
technika atak - dobra
technika obrona - słaba
balans - dobry
dystans - dobry
półdystans - słaby
klincz - słaby
odporność na ciosy - dobra
podatność na kontuzje - dostateczna
psychika - bardzo dobra
inteligencja ringowa - dobra
taktyka - dobra

inne na minus - paskudny nawyk podnoszenia szczęki, brak ponawiania ciosów po udanej akcji, brak prawego sierpa (nie mówiąc o jabie), no i czasami zatrzymuje się w miejscu (także w balansie) z odsłoniętą głową

inne na plus - fajne zejścia, widowiskowe i dynamiczne crossy z dobrym timingiem (chyba oglądał dużo Floyda i RJJ :) ), ogólnie się sprawdził psychicznie i fizycznie, jest luźny czego brakuje większości polskich ciężkich (spięty Gołota, sztywny Adamek, pospinany Sosnowski, zestresowany Wawrzyk), a to oznacza, że Szpila ma psychę do walki

Ogólnie jak na ten etap jest naprawdę dobrze. Przypominam jakie trudności miał niedawny pretendent do tytułu Adamek z Grantem, z którym moim zdaniem McCline by wygrał (jak ktoś nie wierzy niech obejrzy walkę Granta z Bothą). Trzeba pamiętać, że McCline to wielki, silny chłop z dobrą szczęką i nie wiem jaką dużo drobniejszy Szpilka miałby przyjąć taktykę? Iść cios za cios? Pchać się do półdystansu też duże ryzyko, bo McCline to nie jest wysoka tyczka, ale silny tur i jeden cios mógłby zakończyć taką zabawę. Poza tym szybko zamęczyłby fizycznie Artura klinczami. Uważam, że taktyka została dobrana fajnie, choć realizacja nie do końca była idealna, ale dobra. Artur miał walczyć z respektem i tak było.
 Autor komentarza: mxh
Data: 02-07-2012 16:04:23 
wszyscy ktorzy sadza ze szpila ma talent i moze zostac porownany do mike'a tyson'a powinni sobie porownac te filmy:
10 walka tysona (19 lat)
http://www.youtube.com/watch?v=sO9oazcxBjE
10 walka szpilki (23 lata)
http://www.youtube.com/watch?v=P82ydQSJUvg

Tyson w wieku 23 lat
http://www.youtube.com/watch?v=i-Tr3WkOnzE
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 16:06:47 
co z tego ze wasyl i moze doprowadzic do mistrzostwa i chu.. z tego jak dla boksera liczy sie kasa a u wasyla jej niema powiedzmy prawde rudy jest chyba najbiedniejszym mistrzem swiata wbc :)(bez tytlu jego wartosc jeszcze spada znacznie ) recze wam ze ci co poszli w strone niemiec usa czyli wach i np masternak za rok beda oni sami wiecej mieli kasy niz kazdy z grupy wasyla lacznie (co mial cygan kilkadziesiat walk na koncie i co mieszkanie 40 metrowe tak ale dostal je od burmistrza niekupil ,auto na kredyt no to po chuj.. jak na taka kariereze az musial wejsc w biznes nastepni recze wam ze szpila jeszcze niedostal za zadna wale wiecej niz kilka tysi na reke gada mu wasyl ze wynajmuje mieszkanie inwestuje w kariere z wlodarczykiem tez zeby wygrywac przetargi na walki w polsce to niby wystawia ze dla bokserow 300 tys dolcow np ale rudemu mowi zeby walka byla w polsce to podzial tak naprawde dla ciebie bedzie inny masternak sam powiedzial ze po przejsciu jego gaza poszla prawie 3 krotnie w gore a to poczatek ogolnie rudy czy w niemczech czy usa powinnien byc milionerem a tu gow... recze wam ze ta proba samoboja to klotnie z zona o kase (zona otwierala mu oczy pewnie ze mimo lat i mistrzostwa chuj... maja ) wasyl to taki arum polski:)najlepiej to on wychodzi pewnie byly prawnik wiec bankowo szpila i jego koledzy to prawie dozywotni niewolnicy szacun dla adamka mastrnaka wacha za jaja ze zeby cos miec trzeba zaryzykowac ciekawi mnie tylko mjedno bo ja np wierze ze zigi juz nierobi np dla kasy ale musi miec zajebist.. parcie na szklo bo zauwazcie tyle lat koledzy z golota wspolne biznesy zawsze w jego narozniku i po zakonczeniu kariery wybral adamka bo czynny bokser niz golote choc byli przyjaciolmi podobno zaraz za rok pewnie adamek konczy kariere ciekawy jestem (a adamek mysli ze z zigim pewnie bedzie robil interesy na pytanie czy wroci do polski mowi ze niewie ze dzieci sie przyzwyczaily a niezdaje sobie sprawy ze na chu.. zigiemu adamek po karierze zigi kase ma wiec sam zainwestuje poco ma robic na adamka on chce byc w swiecie boksu i tv i pewnie ktos zastapi gorala jak goral zastapil golote ale adamek jeszcze pewnie tego niewie na pocieszenie zostanie mu kilka melonow dolcow i to jest dobra wiadomosc dla niego innego wytlumaczenia niemam ze wasyl byly prawnik zniewolil wszystkich swoich bokserow bo chyba przeciez widza ze nawet mistrzostwo wbc daje marne zarobki i widok na przyszlosc w porownaniu do kumpli co poszli droga na zagranice
 Autor komentarza: cycu1993
Data: 02-07-2012 16:29:09 
Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 16:06:47

To, że Zigi wychodiz z Adamkeim do ringu to nei znaczy, że z Gołotą źle żyje.
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 16:40:19 
cycu przeciez golota i jego zona powiedzieli juz kiedy zxe nieutrzymuja juz zadnych kontaktow z zigim cos niejestes do konca zorientowany
 Autor komentarza: Deter
Data: 02-07-2012 16:48:53 
hovac23
"nie lepiej byc wolniejszym ale z "cięższym ciosem". - oj wagarowało się na lekcjach fizyki, wagarowało :)

nurgle
Podpisuję się pod Twoją wypowiedzą. Ameryka to nie tylko dno jeśli chodzi o ciężką, ale o 5 najcięższych kategorii.
 Autor komentarza: atmel
Data: 02-07-2012 16:49:43 
[email protected]
Data: 02-07-2012 15:43:22
..
Bardzo dobrze i trafnie napisane .
 Autor komentarza: Deter
Data: 02-07-2012 17:01:30 
mxh
Oczywiście porównania Szpilki do Tysona to efekt fantazji, ale Twoje przykłady są niedobre. Rozwój zawodnika różnie przebiega - Tyson bardzo szybko dojrzał fizjologicznie, zarówno technicznie jak i kondycyjnie (nie mylić z wytrzymałością).

Podobnie jest z "genialnymi dziećmi", które w wielu 5 lat mają zdolności intelektualne 15-latków. Ale w 99% przypadków taki "geniusz" jak ma 25 lat, to niczym się nie różni od reszty.

Paradoksalnie szybka eksplozja formy może stanowić przeszkodę - tak jest w wielu konkurencjach lekkoatletycznych.
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 02-07-2012 17:07:21 
@mxh


fajnie porownanie :))))))))))))))

tyson (jedna z najwiekszych legend w historii boksu) - Szpilkahehe, lepiej jakbys porownal oponentow szpilki, adamka, goloty, wacha itp w mniej wiecej tym samym czasie rozwoju.......co z reszta zrobilem pare dni temu pod innym tematem
 Autor komentarza: atmel
Data: 02-07-2012 17:20:26 
Tomek Adamek nie przyjechał na gale a dostał zaproszenie . Czy to: mądra , głupia , nienawistna , itp. postawa?
 Autor komentarza: AdamekFightPL
Data: 02-07-2012 17:27:40 
@wielkijohn85

A kiedy niby ten ktoś po walce z Grantem powiedział, że nie zachwiał się od ciosu tylko od pośliźnięcia ? bajki opowiadasz... i co da Arturowi przeprowadzka do USA do stajni Kołodzieja?? co jest lepszych promotorem bo załatwił Wachowi 2 walki z bumami (McBride,Fields) ? Artur powinien trenować w Polsce i zaczekać aż jakiś duży promotor zgłosi się sam do niego bo Artur staje się co raz bardziej popularny w USA.
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 17:37:38 
duzy promotor zglosi sie po niego hhahahaaha czlowieku szpila sam jeszcze niewie jakim to jest niewolnikiem wasyla tak a promotorzy juz wala drzwiami i oknamin slyszalem ze oscar rezerwuje juz jeta a fmj wyslal gryps z pierdla do wujak zeby juz podjol negocjacje bo arum przepycha sie w kolecje po bilety do polski z donem kingiem
 Autor komentarza: atmel
Data: 02-07-2012 17:44:44 
Wartość Artura jest juz bardzo wysoka , To Artur zapewniał opłacalność ostatniej gali .
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 17:46:50 
ahahah i jeszcze jedno w wywiadzie mccline przyznal ze wziol walke niewiedzac nic o szpilce zobaczyl go na you... wiec gdzie coraz bardziej popularny w usa to chyba jakis zart zaloze sie ze przecietny kibic boksu niewie kto to szpila ludzie o szpili wie tylko jakias tam polonia nawet taki mamed w europie najlepszy dla przecietnych kibicow ufc jest osoba prawie nieznana ameryka to dla europy bardzo zamkniety rynek jak tam niewalczysz niemieszkasz to cie praktycznie przecietni ludzie nieznaja wiec nnierobcie jaj zawalczyl w usa na malych galach i staje sie znany usa czasami to mnie niektorzy zadziwiaja choc wydaje mi sie ze niepowinienem juz tu byc czyms zdziwiony
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 17:49:12 
atmel fakt wsartosc jest wysoka szczegolnie jak na zdjeciach tu okiem kibica widac zapelniona widownie do ostatniego miejsca szpila i rjj dalin rade :) mega udana impreza
 Autor komentarza: atmel
Data: 02-07-2012 17:52:14 
Ta , a klakierzy skandowali Arturowi w USA "dziękujemy".
 Autor komentarza: atmel
Data: 02-07-2012 17:56:24 
[email protected]
Odpisze ci serio bez odbijania piłeczki.
Wartość Artura jest lokalnie bardzo duża , wiadomo że jeszcze musi pracować nad dalszą karierą i niewiadomo na 100% jak to będzie . Jednak na polskie warunki oraz amerykańskiej poloni jest już bardzo popularny .
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 17:56:32 
a zaco mu dziekowali za slusberego hahah wez sie ogarnij moze jeszcze amerykanscy kibice po polsku wolali dziekujemy :)
 Autor komentarza: atmel
Data: 02-07-2012 17:58:25 
[email protected]
OK. Masz prawo mieć inne zdanie .
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 18:03:19 
atmel recze ci ze na ta chwile wach dla amerykanskiej poloni ma duzo wieksza wartosc o adamku niewspominam wiadomo czasy sie zmienily juz niewszystko co z polski kraju zamknietego komuna przyjechalo do ameryki wialo wspomnieniem teraz sa tv internety mozna za pare godzin byc w polsce wrocic na drugi dzien wiec artur co najwyzej jest dla poloni ciekawostka ktora wpadnie sie pokazac nieprzeceniaj jego wartosci to tylko jeszcze jeden ciezki na ta chwile
 Autor komentarza: amatuk
Data: 02-07-2012 18:27:27 
Szpilka to nakoksowany cruseir ktory walczyl z prawdziwym ciezkim z 15 kilugramowa nadwaga, w dodatku starym i powolnym jak ''woz po brzegi wypelniony kapusta'', w dodatku Szpilka za duzo bronil twarza i zadawal ciosy glownie lewa reka bo druga prawie wogole nie umie. Dodam tylko ze jego glownym atutem jest to ze jest mankutem co z zawodnikiem z gornej polki juz nie bedzie atutem.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 02-07-2012 18:58:18 
Ciekawe co będzie z zawodnikiem, który ma chociaż odrobinę szybkości... czarno to widzę. Apeluję do wszystkich, żeby pooglądali walki Artura w CW. On niestety się cofa, cały czas to powtarzam, kiedyś potrafił bić kombinacje, w różnych płaszczyznach, ciosy proste, haki i sierpy, teraz ogranicza się do cepów lewą ręką, od czasu do czasu prawy sierp, nie ma w ogóle jab'a, zero ciosów na tułów, a bił je kiedyś całkiem dobrze.
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 02-07-2012 19:00:46 
@ AdamekFightPL
Szpilka coraz bardziej popularny w USA?? Hahahahahaha o kufffa żart dnia! Większość Amerykanów nie wie nawet, kto to jest Adamek. Twoje wypowiedzi czesto mnie rozbawiają.
 Autor komentarza: Faraon
Data: 02-07-2012 19:18:01 
cienkiBolek
Mike to ewenement i głupie poruwnanie,
 Autor komentarza: Bulgar
Data: 02-07-2012 19:38:53 
Dobra walka dla Artura .Pierwszy duzy dystans z bardzo doświadczony bokser.Mysle ze duzo mu dal ten pojedynek.Wszystko jest ok jak na 12 walka.Musi teraz budowac swoj rekord z zawodnicy jak Oloukun,Agiulera,Rossy,Pala,Bi denko,Witherspoon,Walker...według mnie pokona kazdy z tych zawodnicy.A potem moze myslec o pojedynku o pas EBU
 Autor komentarza: cienkiBolek
Data: 02-07-2012 19:50:14 
faraon ja nic o mike niepisalem chyba pomylka
 Autor komentarza: havoc23
Data: 02-07-2012 20:41:25 
@ Deter - nie lubiłem fizyki ale wiem ze liczy sie waga i szybkosc.

Jednak to nie jest w proporcjach liniowych 50/50 - zwroc uwage dlaczego najmocniejsze ciosy mają zawodnicy tacy jak Price, Fury, Kliczko, Wach, Wilder a najslabsze Adamek i Chambers....Potrzeba podpowiedzi?

Tyson i Haye to ewenementy z którymi nie mamy niestety doczynienia w przypadku Artura.

Szkoda - brakuje nam goscia sprawnego silnego 195-8 cm.....Andrew był ideałem jeśli chodzi o warunki nawet na dzisiejsze HW
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 02-07-2012 20:43:51 
Wlasnie obejrzzalem walke
Pierwsze wrazenie to takie ze,z Artur na sile chcial pokazac ze jest dojrzalym bokserem.Ze jest kims wiecej niz ulicznikiem,co potrafi tylko sie lac,a nie umie boksowac.Moze to byl efekt presji kibicow,a moze trenera,mozliwe ze trenera i kibicow
Fajnie ze Artur potrafil realizowac taktyke,ale w moim odczuciu taktyka byla zla.Szpilka walczyl jak counter puncher,a on jest urodzonym swamerem.Z dobrym balansem,szybkimi lapami,swietnym timingiem,w miare mocnym ciosem,chodzacy nisko na nogach
Wlasnie w tym kierunku powinien isc.Wiecej ciosow na dol,wiecej ciosow podbrodkowych zadawanych w seriach no i w koncu prawa reka.Tylko lewymi power punches to mozna walczyc z Basile albo innym Oregano.Myslac o sukcesie nie mozna bazowac,tylko na pojeynczym uderzeniu,tymbardziej ze nie jest cios mocy Tuy czy Foremana,a bardziej Moorera albo Sultana Ibragimova
Moja ocena to 3+
 Autor komentarza: un4given
Data: 03-07-2012 00:55:26 
@cienkiBolek

Muszę Ci powiedzieć, że jeśli chodzi temat pinezki to po prostu czytasz w moich myślach chyba :D A tym:

"a promotorzy juz wala drzwiami i oknamin slyszalem ze oscar rezerwuje juz jeta a fmj wyslal gryps z pierdla do wujak zeby juz podjol negocjacje bo arum przepycha sie w kolecje po bilety do polski z donem kingiem "

To mnie rozjebałeś. Po prostu leże i kwicze hahaha Dzięki ! :D
 Autor komentarza: ARAS123
Data: 03-07-2012 01:32:18 
Mi się wydaje panowie że Szpilka dobrze zawalczył, zrealizował założenia taktycznie. Może trochę mało prawej ręki i agresywności co mnie zaskoczyło akurat, gdyż nie było tak strasznie wielu ciosów ale walka ogólnie na pewno na plus. I według mnie broń boże on żadnej walki nie unikał, to że ktoś się porusza, trzyma dystans nie oznacza że unika walki. On jest tego typu bokserem po prostu w dystansie, bazując na refleksie walczy mu się lepiej, nie podnosi rąk gdyż to mu przeszkadza np. zasłaniając pole widzenia. Jeżeli jest lepszym bokserem z opuszczonymi rękami to niech tak walczy i na pewno nie jest to przejaw arogancji. Myślę że nie na tym etapie, aczkolwiek czasami faktycznie np. przy wyprowadzaniu ciosów jak tylni lewy mógłby trzymać tą drugą rękę troszeczkę wyżej bo nie ma takiego refleksu który pozwałby mu uniknąć ewentualnego ciosu tak samo czasem przy sierpowym. Myślę ogólnie że chłop ma nie lada ambicje i niech dalej ciężko pracuje a efekty będą a ma on coś czego 75% ludzi niestety nie posiada i jest to ambicja oraz prawdziwy cel w życiu, a to się chwali. Na razie nie ma sensu go przymierzać do mistrzów świata bo nikt od razu mistrzem świata nie zostaje, ani po kilku walkach nie walczy z top 10 wagi ciężkiej. Ale z czasem myślę że i Szpilka i my się przekonamy czy będzie dostatecznie dobry żeby sięgnąć po koronę HW :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.