JEDNAK CZAKIJEW DLA WŁODARCZYKA?

Niemieckie media potwierdzają uzyskane przez nas wcześniej nieoficjalne informacje, które podawaliśmy kilka dni temu, o wizycie Waldemara Klucha, szefa grupy Universum u potencjalnego sponsora, który jest zainteresowany sfinansowaniem walki Rahima Czakijewa (14-0, 11 KO) z mistrzem świata WBC wagi cruiser Krzysztofem Włodarczykiem (46-2-1, 33 KO). Tym sponsorem miałby być prezydent Inguszetii, wielki kibic mistrza olimpijskiego z Pekinu Junus-bek Jewkurow.

Na razie trudno określić na ile prawdopodobny jest ten pojedynek, nie ma żadnych oficjalnych doniesień potwierdzających zainteresowanie strony polskiej takim rozwiązaniem. Faktem jest jednak, że wbrew wcześniejszym informacjom "Diablo" nie podpisał kontraktu z Francisco Palaciosem (21-1, 13 KO) i rewanżowe starcie tych pięściarzy planowane na wrzesień we Wrocławiu wciąż stoi pod znakiem zapytania. Wydaje się, że Andrzej Wasilewski będzie szukał dla swojego zawodnika przede wszystkim oferty atrakcyjnej finansowo, a taką druga walka z "Czarodziejem" raczej nie będzie. W przypadku, gdyby inguski prezydent rzeczywiście okazał się hojnym fanem Czakijewa, można jesienią spodziewać się jego walki z "Diablo".

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: karko
Data: 28-06-2012 09:41:19 
Nie dojdzie do tej walki. Niech mysla o Masternaku a nie Diablo.
 Autor komentarza: DragoDMW
Data: 28-06-2012 10:11:21 
Czakijev to dobry pięściarz choć nie sprawdzony, ma ciekawy styl, dobrze się porusza i posiada solidny cios. Potrafi uderzać na wielu płaszczyznach co w walce z Włodarczykiem mogłoby być kluczowe, bo choć żółwia garda Diablo dobrze chroni głowę, to ciosami na korpus mógłby złamać polaka. Niestety, w CW coraz bardziej robi się nieciekawie przez straszne duszenie pasów. Huck biega z CW do HW i walczy z Afolabim jako niby obowiązkowym (a od czasów porażki obowiązkowym był wciąż Lebiediev), Hernandez kontuzjowany, Jones to chyba się już okopał, Włodarczyk kalkuluje na wszystkie strony ale chyba tylko w tym przypadku może dojść do jakiejś walki bo możliwości Wasilewskiego nie są tak duże jak Sauerlanda czy Hiriunova. Czekam na jakieś wydarzenie.

Pozdrawiam bokser.org
 Autor komentarza: nanaehl
Data: 28-06-2012 10:18:35 
Myślę, że wszystko zależy od walki RJJ z Głazem- jeśli Roy wygra, to zaboksuje przeciw Diabłowi o tytuł, a z pewnością nie ma na horyzoncie żadnej bardziej korzystnej pod każdym względem możliwości dla KP. Gdyby zaś tak się stało, to chciałbym żeby Diabeł przegrał ;) strachu nie ma przy tym żadnego, bo pas i tak do nas wróci (przez Masternaka).
 Autor komentarza: karko
Data: 28-06-2012 10:45:01 
nanaehl

Diablo nie zaboksuje z nikim o tytul , jesli nie zawalczy z Palaciosem
 Autor komentarza: nanaehl
Data: 28-06-2012 10:56:12 
Autor komentarza: karko Data: 28-06-2012 10:45:01

nanaehl

Diablo nie zaboksuje z nikim o tytul , jesli nie zawalczy z Palaciosem
________________________________
Chyba jednak nie. Mówiło się, że federacja WBC nakazała Diabłowi rewanż z Palaciosem, ale to chyba nie była prawda. Ja tę informację usłyszałem z obozu Czarodzieja, a stamtąd niekoniecznie ścisłe info pochodzi, co najlepiej okazuje się w sprawie podpisu na kontrakcie rewanżowym. Myślę, że Diabeł nie jest ściśle zobowiązany do jak najszybszej walki z Palaciosem i może po dorodze stoczyć sobie parę innych pojedynków.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 28-06-2012 11:04:06 
@DragoDMW

Afolabi jak najbardziej był obowiązkowym dla Hucka i to już od długiego czasu, zresztą posiadał i wciąż posiada pasek interim WBO.

Lebedev poszedł drogą WBA, też jakiś pasek regular ma, ale z dobrych wiadomości, to WBA nie pozwoliło Jonesowi robić walki na przetarcie, tylko następna ma być właśnie z Denisem. Nie będzie więc cyrku - Lebedev vs. Mormeck, chyba że nie wiem, Jones zwakuje i pójdzie do HW.

Hernandez co prawda kontuzja, ale wiadomo, że ma się z Rossem bić, więc spoko, akurat u Sauerlanda na pewno przynajmniej posiadacz pasa będzie się bił dość regularnie. Do tego zaplecze też ciekawe, rywalizacja o EBU, trochę Aleksiejew skomplikował, bo będzie musiał pewnie dać rewanż Arslanowi.

Z Włodarczykiem też będzie pewnie ciekawie, bo szukają porządnej wypłaty, dlatego zwlekają z podpisaniem kontraktu z Palaciosem. Albo więc Palacios, albo jakieś naprawdę dobre nazwisko, typu właśnie chociażby Czakijew, także w sumie w cruiser już się ruszyło od jakiegoś czasu, dla mnie jest bardzo ciekawie. Oczywiście fajnie byłoby, gdyby ktoś się wziął za unifikowanie tych tytułów, no ale może trzeba poczekać na Masternaka ;))
 Autor komentarza: DragoDMW
Data: 28-06-2012 11:09:54 
Matys

Właśnie sprawdziłem, masz rację, w Denis poszedł w WBA bo na rewanż z Huckiem długo by czekał. Może to i dobrze. Słusznie zauwazyłeś. (co nie oznacza ze swojego czasu rewanż Huck VS Lebiediev był na rzeczy i powinien był się odbyć).
 Autor komentarza: PeterManfredo
Data: 28-06-2012 11:11:38 
Palacios podejrzewam przechodzi załamanie nerwowe i udziela 100 wywiadów dziennie w których mówi,że Diablo to tchórz i dzi**a;)
 Autor komentarza: Hubosz
Data: 28-06-2012 11:15:49 
Jeśli dojdzie do tej walki, to Krzysio pożegna się z pasem.
 Autor komentarza: genco
Data: 28-06-2012 11:20:32 
NIE NIE NIE :( Najpierw załatwić sprawę z Palaciosem, a później ROY JONES JUNIOR!!
 Autor komentarza: nanaehl
Data: 28-06-2012 11:36:49 
Autor komentarza: genco Data: 28-06-2012 11:20:32

NIE NIE NIE :( Najpierw załatwić sprawę z Palaciosem, a później ROY JONES JUNIOR!!
___________________________________
Ale jak przegra z Palaciosem, co jest wielce prawdopodobne, to walka z RJJ nie odbędzie się, bo i po co? A wtedy stracimy naprawdę wielkie bokserskie wydarzenie dla naszego smutnego kraju :(
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 28-06-2012 12:07:35 
Czakijew jest Imo lepszy niz Palacios. Z Rahimem straci pas bankowo, a z Palaciosem sędziowie pomogą.
 Autor komentarza: Wolf
Data: 28-06-2012 12:33:27 
Najpierw czakijew musi zrobić porządek z brwiami.
 Autor komentarza: Pyskaty
Data: 28-06-2012 12:46:33 
Absolutnie nie wierzę w to, że dojdzie do tej walki.
 Autor komentarza: anonimUT
Data: 28-06-2012 15:37:23 
Wasilewski pewnie czeka na wynik walki RJJ-Głażewski. Jak wygra Jones to Włodarczy obija słabego Palaciosa, a następnie duża walka i wypłata z Jonsem, ale w przypadku gdyby Głażewski nas wszystkich zaskoczył to Wasilewski zyskuje nową gwiazdę półciężkiej, a dla Włodarczyka szuka się nowej dobrze płatnej walki.
 Autor komentarza: eye
Data: 28-06-2012 15:39:31 
Niech załatwi sprawe z Palaciosem raz na zawsze najlepiej przez KO rozwiewajac wszystkie wątpliwości i zamykając usta krytyków.
Zyskałby w ten sposób troche szacunku.. nawet na tym forum..
Potem jak widać bardzo cietawe i opłacalne możliwości RJJ i Czakijew tylko musi zwiększyć częstotliwość występów.
Kibicuje Krzyskowi tak jak każdemu Polakowi a więc powodzenia.
Pozdrawiam.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.