MURALIMOW NA DRODZE DO WIELKIEJ KARIERY?

W minioną sobotę podczas gali bokserskiej w amerykańskim Saint Joseph (stan Missouri) doszło do ciekawej konfrontacji dwóch niepokonanych "ciężkich". Zwycięsko wyszedł z niej 25-letni Uzbek Ahror Muralimow (12-0, 11 KO - na zdjęciu), który niepodziewanie dla organizatorów pokonał przez TKO w 5. starciu notowanego wyżej Nigeryjczyka Olanrewaju Durodolę (9-0, 8 KO).

Mieszkający na co dzień w Kansas City, 32-letni (niektóre źródła uważają, że jest o 3 lata starszy - przyp. red.) Durodola, był faworytem tej potyczki. Były olimpijczyk z Pekinu (2008), dzięki swojej dobrej technice, sile i lepszym warunkom fizycznym (192 cm wzrostu wobec 181 cm Uzbeka) miał pewnie pokonać agresywnie, acz chaotycznie walczącego gościa z Taszkientu. Stało się inaczej...

Dla Muralimowa wspomniane zwycięstwo może okazać się przełomowe. Jego niezwykle agresywny i na wskroś ofensywny styl walki już wcześniej zwrócił uwagę amerykańskich dziennikarzy piszących o boksie. Zwycięstwo nad Durodolą było kolejnym, piątym odniesionym na amerykańskim ringu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: AnanRukan
Data: 27-06-2012 12:18:22 
Na Szpilkę go dać
 Autor komentarza: malyroy
Data: 27-06-2012 12:34:35 
Powinien go jakiś dobry trener ułożyć trochę bokserko bo jak na razie to jego jedynymi atutami są agresja i dość przyzwoity cios.(Podobnie z resztą jak u szpilki, tylko że Muralimow chyba mocniej uderza).
 Autor komentarza: otke
Data: 27-06-2012 15:31:29 
przypomina trochę Tuę z początków kariery, ale nie ma nawet w połowie tak mocnej lewej ręki jak Dawid.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 28-06-2012 05:49:36 
malyroy,
jego atutami jest tylko agresja? Ciekawe stwierdzenie fachowca, ja widzialem calkiem sporo, uniki, balans cialem, plaszczyzny bitych ciosow, no ok, ja fachowcem jak ty nie jestem. Uwazam iz nie bylo tu zbyt duzo boksu i zbyt wielu rund panowie nawet bez przerwania by nie wytrzymali, ciekawy wariant dla Szpilki lub Wawrzyka, zawodnik niski ale bardzo szybki, mocno bijacy i co najwazniejsze i odrozniajace go od dotychczasowych rywali Polakow, chcacy wygrac a nie dostac wyplate z pokazanie sie w ringu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.