WBO POZBAWI TYTUŁU PIROGA?

Federacja WBA wyraziła zgodę na pojedynek swojego mistrza świata wagi średniej, Kazacha Gennadija Gołowkina (23-0, 20 KO), z czempionem WBO tej dywizji, Dmitrijem Pirogiem (20-0, 15 KO) z Rosji. Wspomniana decyzja zbiegła się w czasie z naciskami federacji WBO na Piroga, by ten stanął do obrony swojego tytułu z posiadaczem tymczasowego pasa mistrza świata WBA, Francuzem Hassanem N`Damem N`Jikamem. Dlatego też, decydując się na walkę z Gołowkinem, 31-letni Rosjanin ryzykuje utratę mistrzowskiego pasa.

- Dla mnie to trudna decyzja. Miałem do wyboru: albo stoczyć bój z Gołowkinem, który będzie transmitował słynny amerykański kanał HBO lub rywalizować z absolutnie nieinteresującym mnie obowiązkowym pretendentem - Francuzem N`Jikamem. Wybrał to pierwsze, bo każdy bokser marzy o tym, by jego pojedynki transmitowała HBO. Do walki z Francuzem mogę stanąć później i wcale nie zamierzam rezygnować z tej rywalizacji. Nie wiem jednak jak na to zareaguje WBO. Być może nawet pozbawią mnie mistrzowskiego pasa - powiedział Dmitrij.

Przypominamy, że pojedynek Piroga z Gołowkinem planowany jest na 25 sierpnia. Odbędzie w ramach gali boksu zawodowego w Waszyngtonie lub w Los Angeles.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-06-2012 15:18:32 
zrobil madrze jezeli pokaze sie z dobrej strony to moze ma szanse na k ariere w usa u hbo
 Autor komentarza: LegiaPany
Data: 27-06-2012 15:21:02 
a co do samej walki stawiam na piroga - bo pierogi lubie :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.