NAJWIĘKSI DLA ALLACHWERDIJEWA?

Piotr Jagiełło, allboxing.ru

2012-06-21

Wczoraj w Moskwie największy zawodowy sukces w karierze odniósł Habib Allachwerdijew (17-0, 8 KO). Kreowany na gwiazdę "The Hawk" znokautował w 4. starciu Kaizera Mabuzę (24-9-3, 15 KO) i zdobył tytuł IBO w wadze junior półśredniej. Promotor Rosjanina Władimir Hriunow ma wobec swojego podopiecznego wielkie plany, które oscylują wokół nazwisk Manny’ego Pacquiao (54-4-2, 38 KO) i Juana Manuela Marqueza (54-6-1, 39 KO).

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach w Allachwerdijewa zostaną zainwestowane potężne pieniądze. W gronie potencjalnych rywali wciąż pozostaje Zab Judah (42-7, 29 KO). Na pewno 29-latek z Kaspijska ma przed sobą świetlaną przyszłość.

- Wierzę, że zwycięstwo Habiba nad Mabuzą pozwoli mu wkroczyć do ścisłej czołówki kategorii junior półśredniej. W tej chwili nie mam już żadnych wątpliwości, mój bokser jest w stanie walczyć z najlepszymi na świecie. Od dzisiaj zaczynam negocjować z niektórymi z nich. Ogromnym sukcesem byłoby dojście do porozumienia z takimi rywalami, jak Manny Pacquiao czy Juan Manuel Marquez. Nawiasem mówiąc, Meksykanin szuka teraz leworęcznego oponenta. Ponadto dalej bierzemy pod uwagę kandydaturę Zaba Judaha – opowiadał z dumą Hriunow.