FROCH-KESSLER II W POŁOWIE PAŹDZIERNIKA?

Redakcja, boxingscene.com

2012-06-13

Mistrz świata IBF wagi super średniej, Carl Froch (29-2, 21 KO) poinformował, że chciałby w połowie października stoczyć w rodzinnym Nottingham  pojedynek z Mikkelem Kesslerem (45-2, 34 KO).

- Często rozmawiam z Mikkelem Kesslerem, który był obecny i wspierał mnie podczas mojej walki z Lucianem Bute - powiedział Froch.  - Rozmawiałem z nim także o ewentualnej walce w Nottingham. Powiedziałem, że jest moim dłużnikiem, bo walczyłem przecież w jego rodzinnym mieście, więc wypadałoby, by teraz teraz on przyjechał do mojego. Mikkel powiedział, że jeśli rzeczywiście nasza walka się odbędzie, zmierzymy się właśnie w Nottingham. Już rozmawiał telefonicznie w tej sprawie z moim promotorem Eddie Hearnem. Wiem, że obaj starają się teraz poznać swoje oczekiwania i nie widzą powodów, dla których ta walka nie mogłaby się odbyć w połowie października - zakończył Froch.

Przypominamy, że obaj pięściarze zmierzyli się ze sobą 24 kwietnia 2010 roku w duńskim Herning. Po znakomitej walce na punkty lepszym okazał się Kessler, odbierając Frochowi pas mistrza świata WBC wagi super średniej.