MŁODA MAŁOPOLANKA W FINALE OOM

Aleksander Maciejowski, Informacja własna

2012-06-13

W Zawierciu zakończył się Turniej Kwalifikacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kobiet w boksie. W imprezie wystąpiły zawodniczki urodzone w latach 1996 i 1997, które rywalizowały w 13. kategoriach wagowych (od 46 do +80 kg).

W każdej wadze do finału OOM awansowały dwie finalistki. W finale OOM w każdej wadze wystąpią cztery zawodniczki, więc zawodniczki które się zakwalifikowały zdobyły już co najmniej brązowy medal. Wśród nich jako jedyna reprezentantka Małopolski wystąpiła najbardziej utalentowana tarnowianka – Justyna Walaś (na zdjęciu), która stoczyła dwie walki i wszystkie z nich wygrała zdobywając złoty medal. W półfinale pokonała na punkty Julię Reichelt (RMKS Rybnik), a w finale Natalię Łykus (Czarni Słupsk).
 
Boksująca na co dzień w kategorii 63 kg Justyna w swoim dorobku ma 12 walk, z których przegrała zaledwie jedną. Debiut Justyny miał miejsce rok temu 4 czerwca na ringu w Lesznie, gdzie po trzech rundach wygrała wysoko na punkty ze starszą od siebie o cztery lata rywalką. Swojej pierwszej i jedynej porażki doznała podczas Międzynarodowych Mistrzostw Śląska, gdzie przegrała po remisowej walce z Mistrzynią Kosowa Albuleną Gubetini. Jedną z najważniejszych walk w swojej dotychczasowej karierze Justyna stoczyła w Kędzierzynie-Koźle. Mająca zaledwie 14 lat Justyna spotkała się w ringu z brązową medalistką Mistrzostw Polski seniorek (!) Aleksandrą Talagą. Po niezwykle emocjonującej walce Justyna wygrała jednogłośnie na punkty.