POWIETKIN TRENUJE POD OKIEM TSZYU

Trwają przygotowania Aleksandra Powietkina (24-0, 16 KO) do kolejnej obrony "regularnego" pasa mistrza świata WBA wagi ciężkiej, w której rękawice z Rosjaninem skrzyżuje amerykański weteran, były czempion wszechwag Hasim Rahman (50-7-2, 41 KO). Jak poinformował menedżer Władimir Hriunow, w ostatnim okresie przed planowanym na 14 lipca w Londynie pojedynkiem Powietkin będzie miał do pomocy po dwóch sparingpartnerów z USA i Wielkiej Brytanii.

- Aleksandra Powietkina w ramach przygotowań do walki z Hasimem Rahmanem będzie wspomagać czterech sparingpartnerów - powiedział Hriunow. - Dwóch z nich pochodzi z USA i dwóch z Wielkiej Brytanii. Nazwisk nie mogę wymienić, ale zapewniam, że nie są to ani Dereck Chisora, ani David Haye. Aktualnie Aleksander odbywa treningi pod okiem Kostii Tszyu. Jutro czeka go pierwszy sparing. Trener Aleksander Zimin był ostatnio chory i potrzebował trochę czasu, by odzyskać siły do pracy. Bardzo go szanujemy i jesteśmy mu wdzięczni, że jest członkiem naszego zespołu, ale teraz musi odpocząć z powodów zdrowotnych - zakończył Rosjanin.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: kapitanbomba
Data: 13-06-2012 08:48:11 
Doskonała wiadomość, nic tak nie wpływa równie pozytywnie jak comiesięczna zmiana trenera. Potem czerwona twarz go przejmie, a na końcu Łapin;) Powietkin to jeden z najlepiej wyszkolonych boksersko zawodników w ciężkiej. Patrząc na jego walki o dziwo brakuje mu fizyczności. Kondycji, siły, agresji (prawdopodobnie ma to związek ze słabą kondycją). Chętnie zobaczył bym go z kimś dobrym lub (i) wysokim. W walkę z Adamkiem nie wierzę, bo jeżeli miałby ryzykować to z Kliczko za grube dolce a nie z Adamkiem. Chyba że Tomcio sprzeda duszę nienieckim diabłom z pod znaku Sauerlada jak Haye.
Druga sprawa każdy kładzie spory nacisk na to że pas Powietkina jest gówno wart. Pas który miał Haye był to samo gówno wart. Ponieważ prawdziwym majstrem był Kliczek po dojechaniu Czgajewa.
 Autor komentarza: Lukas1555
Data: 13-06-2012 09:38:42 
Ciekawe w jakiej formie zaprezentuje sie Sasza? Przydałoby się zatrzeć nieciekawe wrażenia po walce z Hukićem.
 Autor komentarza: rossi
Data: 13-06-2012 10:05:37 
bomba, dokładnie, aż żal patrzeć jak marnują tego zawodnika. Kiedyś Saszka szedł w ringu jak brzytwa, a ostatnio wyglądał jak Janusz u cioci na imieninach, a nie sportowiec :(
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.