SNARSKI CHĘTNY DO REWANŻU Z ZEGANEM

Redakcja, Informacja własna

2012-06-09

Pozostający od półtora roku na bokserskiej emeryturze, bardzo popularny wśród kibiców Dariusz Snarski, który obecnie działa jako promotor w założonej przez siebie grupie Boxing Production, rozważa powrót na ring. 43-letni weteran mający w dorobku 65 profesjonalnych walk, a wcześniej znakomitą karierę amatorską, chętnie zmierzyłby się raz jeszcze ze swoim starym rywalem Maciejem Zeganem. Problem polega na tym, że Zegan również zakończył sportową karierę i pracuje  jako wrocławski radny, a o planach jego ewentualnego powrotu na razie nic nie wiadomo.

- Jestem prawie cały czas w treningu, mam sparingi z moimi zawodnikami. Gdybym dostał konkretną propozycję walki z Zeganem, wystarczy mi osiem tygodni na odpowiednie przygotowanie się - stwierdził "Snara" w rozmowie z naszym serwisem.

Obaj pięściarze zmierzyli się po raz pierwszy w listopadzie 2008 roku, na gali w kopalni soli w Wieliczce. Wtedy po zaciętej ośmiorundowej walce, nieznacznie lepszy okazał się Zegan. Czy dojdzie zatem do rewanżu tych dwóch najlepszych przed laty zawodników wagi lekkiej w Polsce? Z pewnością pokusą trudną do odrzucenia będą pieniądze. Nie można także wykluczyć alternatywnej możliwości - mianowicie polskiej bokserskiej trylogii, do której doszłoby w przypadku trzeciej walki Snarskiego z Krzysztofem Cieślakiem. Jak wiadomo na razie po dwóch walkach jest remis i taki rozstrzygający bój ciągle groźnego "Snary" z niemającym ostatnio dobrej passy Cieślakiem, mogłoby okazać się ciekawym rozwiązaniem.