DLA KOGO 'DZIKIE KARTY' IO W LONDYNIE?

Na 50 dni przed rozpoczęciem Igrzysk w Londynie znamy nazwiska 25 z 36 zawodniczek, które  będą rywalizowały o medale w rozgrywanym po raz pierwszy bokserskim turnieju olimpijskim kobiet. W tym gronie jest oczywiście nasza Karolina Michalczuk. Podopieczna trenera Władysława Maciejewskiego, podobnie jak 24 inne pięściarki, zapewniła sobie olimpijski paszport podczas zakończonych przed trzema tygodniami w chińskim Qinhuangdao 7. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie.

Pozostałe miejsca przydzielone zostaną lada dzień (być może nawet godzin)  na zasadzie "dzikiej karty". Komisja Trójstronna przy ich udzielaniu powinna uwzględnić ranking światowy AIBA i zajmowane w nim miejsca zawodniczek z poszczególnych kontynentów. Dotychczas na igrzyska zakwalifikowały się po trzy reprezentantki Anglii i Rosji oraz po dwie Brazylii, Chin, Nowej Zelandii i Tunezji. Jedną przedstawicielkę mieć będą na pewno: Polska, Australia, Azerbejdżan, Indie, Irlandia, Kazachstan, Nigeria, Tadżykistan i Wenezuela. W sumie pewnych startu w Londynie jest już  9 zawodniczek z Europy (będzie boksowało 12, po 4 w każdej z kategorii),  po 5 z Ameryki i Azji (8) oraz po 3 z Afryki (5) i Oceanii.

Zgodnie z liczbą miejsc w danej kategorii (12) i zamieszczonym na stronie AIBA parytetem kontynentalnym dzikie karty powinny otrzymać trzy zawodniczki w kategorii 51 kg oraz po cztery w  60 i 75 kg z czego: w 51 kg: po jednej zawodniczce z Europy, Ameryki i Azji; w 60 kg:  po jednej zawodniczce z Europy, Ameryki, Azji i Afryki; w 75 kg:  po jednej zawodniczce z Europy, Ameryki, Azji i Afryki.

Jeśli Komisja Trójstronna przyznawałby "dzikie karty" wyłącznie na podstawie najnowszego rankingu AIBA wówczas otrzymałby je: w kat. 51 kg: Tatiana Kob z Ukrainy (7. w rankingu), Yanina Yaquelina Benavide z Argentyny (14.) i Hye Song Kim z Korei Północnej (10.); w kat. 60 kg: Gulsum Tatar z Turcji (2.), Quanitta Lee Underwood z USA (10.), Cheng  Dong z Chin (4.) oraz Kenijka Mary Muthoni Naganga (44.) i w kat. 75 kg: Lilja Durniejewa z Ukrainy (5.), Mary Spencer z Kanady (4.), Marina Wolnowa z Kazachstanu (8.) i przedstawicielka Afryki (niestety, w zamieszczonym na stronie AIBA rankingu w gronie 37. zawodniczek nie ma choć jednej z Czarnego Lądu).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 08-06-2012 11:02:26 
A sa przewidziane dzikie karty dla Jurka,Czeska,Staska,Zdzicha i reszty tegich glow z PZB?.Tak tylko pytam..:))
 Autor komentarza: blockbuster1
Data: 08-06-2012 16:18:17 
Ktoś wie kiedy przyznaja dzikie karty dla mezczyzn?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.