GARCIA: ZNOKAUTUJĘ GO W 9. RUNDZIE!

Redakcja, fightnews.com

2012-06-05

Choć Danny Garcia (23-0, 14 KO) od marca dzierży tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze junior półśredniej, zdaniem wielu kibiców i ekspertów wciąż jest jeszcze nieprzetestowany w walkach z najlepszymi, a niektórzy wprost nazywają go przereklamowanym pięściarzem.

24-letni "Swift" w ostatnich występach wygrywał na punkty z Erikiem Moralesem, Kendallem Holtem i Natem Campbellem, są to jednak jedyne znane nazwiska w jego rekordzie, a co najmniej dwaj z nich w chwili walki z Garcią byli już bardzo dalecy od szczytu formy.

14 lipca w Mandalay Bay w Las Vegas Danny zmierzy się z Amirem Khanem (26-2, 18 KO), który wraca na ring po kontrowersyjnej porażce z rąk Lamonta Petersona (30-1-1, 15 KO). Ojciec i trener "Swifta", Angel Garcia, uważa, że Brytyjczyk jest mocno przereklamowany i nie dotrwa do ostatniego gongu w walce z jego synem. Tego samego zdania jest młody Amerykanin.

- Zwykle nie bawię się w typowanie wyników, ale Khana zastopuję w dziewiątej rundzie - powiedział Danny Garcia w rozmowie z FightNews. Jego bronią na szybkość Amira mają być perfekcyjne wyczucie dystansu i znakomity timing, czyli atuty, dzięki którym Juan Manuel Marquez zawsze potrafił zneutralizować dużą przewagę szybkości Manny'ego Pacquiao.