WARUNEK MICHALCZUK: TRENER MACIEJEWSKI W NAROŻNIKU PODCZAS IO W LONDYNIE

Brązowa medalistka 7. Mistrzostw Świata w Qinhuangdao, Karolina Michalczuk (51 kg), która jako jedyna z grona polskich pięściarzy i pięściarek zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, na łamach lokalnego Dziennika Wschodniego nie kryje rozczarowania, że podczas wspomnianej imprezy w jej narożniku zabrakło klubowego trenera, Władysława Maciejewskiego.

- Ta sytuacja bardzo mnie boli. Informuję, że jeżeli trener Maciejewski nie poleci ze mną do Londynu, to ja nie wezmę udziału w Igrzyskach Olimpijskich. A jeżeli ja nie pojadę do Wielkiej Brytanii, to żaden polski trener nie będzie obecny na Igrzyskach. W końcu jestem jedyną reprezentantką Polski w turnieju bokserskim – zapowiedziała Michalczuk.

Pretensje zawodniczki znajdują uzasadnienie w słowach jej trenera, z których wynika, że Polski Związek Bokserski początkowo zaproponował mu wyjazd na mistrzostwa i nakazał złożenie dokumentów potrzebnych do wyrobienia chińskiej wizy, by następnie swoje zdanie zmienić. Maciejewski o fakcie, że ostatecznie nie pojedzie na mistrzostwa dowiedział się ze strony internetowej PZB.

Jak wyglądać będą najbliższe "przedolimpijskie" tygodnie Karoliny? Po powrocie do Polski z mistrzostw dostała kilka dni odpoczynku. W sobotę przyjedzie na obóz do Cetniewie, a na kolejne etapy przygotowań uda się do Wałcza, Karpacza i ponownie Cetniewa.

– W ciągu najbliższych dwóch miesięcy będziemy pracować głównie nad poprawieniem szybkości ataku. Moją podopieczną stać na medal olimpijski. Proszę mi uwierzyć ona ma jeszcze spore rezerwy – przyznał trener Maciejewski.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: reksio
Data: 30-05-2012 11:14:46 
Zachowanie Karoliny uważam za skandaliczne!To ona nie wie, że jedzie tam po to, żeby i nie tylko trener z pzb przejechał się na wycieczke ale i paru innych OFICJELI?To oni sa sola polskiego boksu a nie jakas tam zawodniczka!jeszcze sobie chce trenera wybierac, no nie.....Włodarze PZB zza swych wspanialych biurek czuja lepiej jak pokierowac twoja kariera dziewczyno, a jak bedzie trzeba to i jeszcze pamiatki dla zony tego czy owego bedziesz wiozła w swym bagazu. No, porzadek ma byc!
 Autor komentarza: DrewnoDiabloPablo
Data: 30-05-2012 11:38:25 
PZB to burdel.A jak burdel to dac go pod zarzadzanie pewnemu czamjonowi "wiecznie przetartemu',ktory jak sam mowil jest obrotny i zna sie na tym interesie...
 Autor komentarza: ross
Data: 30-05-2012 12:33:03 
Trener Maciejewski w Londynie? A po co? Niech jedzie prezes Rybicki z panią Psykałą. Przecież w Londynie mnóstwo do zwiedzania!
 Autor komentarza: boxxer
Data: 30-05-2012 14:05:55 
Brawo Brawo! Pani Karolino! Oczywiście że trener klubowy powinien być przy Pani! przy swojej zawodniczce na tak Wielkich imprezach jak Mistrzostwa Europy,Świata a tym bardziej Igrzyska Olimpijskie! Przecież trenerzy klubowi znają swoich podopiecznych jak własną kieszeń! ale nie wszyscy chcą się na to zgodzić ponieważ nie kierują się dobrem zawodniczek po przez lepsze jej samopoczucie i lepszą pewność siebie mając trenera klubowego w swoim narożniku! lecz niestety kierują się swoimi Ambicjami!A wiadomo kto rządzi Kadrą i podejmuje ostateczną decyzje.Mam nadzieję że ktoś wreszcie logicznie pomyśli i to się zmieni Pozdrawiam!
 Autor komentarza: bagheera
Data: 30-05-2012 14:25:48 
Jestem przeciwnikiem boksu kobiet ale w tym wypadku w pełni zgadzam się z Michalczuk i rozumiem jej zachowanie .
Wycieczki sobie organizują leśne dziadki a nie mogą zapewnić zawodniczce trenera jakiego potrzebuje . Zupełnie im się juz w tych pustych skorumpowanych łbach poprzewracało .
Michalczuk ma tyle szczęscia w nieszczesciu ze jest jedyna i moze faktycznie stawiac warunki bo jesli ona nie pojedzie to nie bedzie calej wyczieczki . W innym wypadku zwiazek by ja olal .
 Autor komentarza: crims
Data: 30-05-2012 14:45:04 
Popieram panią Karolę. Bez żadnego "ale" trener Maciejewski powinien z nią lecieć. To on jest ojcem jej sukcesów.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 30-05-2012 17:17:42 
Trener klubowy jak najbardziej!Za duża stawka aby mogło być inaczej!
 Autor komentarza: kaskada
Data: 31-05-2012 13:20:21 
Pani Karolino myślę, że Pani przesadza z rezygnacją z udziału w IO, przecież pracowała Pani na to tyle lat. Zdobycie medalu równoznaczne jest z otrzymaniem gratyfikacji pieniężnej do końca życia, chyba że wybrała Pani pracę do 67 lat. Na marginiesie należy dodać, że wszelkie koszty udziału w MŚ, ME, Pani karierę finansował przecież Ministerstwo Sportu i PZB. Taką decyzję należało podjąć przed kwalifikacjami do IO i wówczas Pani miejsce zajęłaby S. Drabik.
 Autor komentarza: harag
Data: 31-05-2012 20:04:56 
Cóż za wyszukany język Pani kaskado. Niech Pani to powie Pani Karolinie w twarz, a okaże się czy ma Pani jaja. Taka zawodniczka powinna jeździć z trenerem, z którym pracuje na co dzień i, który zna ją najlepiej na wszystkie imprezy rangi światowej i nie tylko. Oczywiście także z trenerem kadry Leszkiem Piotrowskim tak jak jest to w innych krajach. Wtedy wyniki mogłyby być jeszcze lepsze.
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 31-05-2012 21:52:52 
kaskada:Karolina postawiła "twarde" warunki przed PZB.Widocznie wcześniej żądała tego samego ale"towarzysze" z PZB jak zwykle "pierdaczyli" wszystko!Ma prawo do takich żądań bo jako jedyna będzie reprezentowała nasz kraj na IO w Londynie.Jestem pewien że tak samo myśli Trener Piotrowski.Trzymajmy więc kciuki aby plany z przygotowaniem i udziałem w Olimpiadzie były zrealizowane na 100%.Inaczej nie może po prostu być!
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 31-05-2012 21:55:59 
kaskada...coś mi się wydaje że jesteś z PZB a może za Twoim nickiem kryje się...sam PREZES!Bo w wypowiedzi jest dużo polityki a sensu żadnego!
 Autor komentarza: rozbitek
Data: 04-06-2012 18:10:49 
Dziwie się że nie dodaliście ani jednego wywiadu z Karoliną po zdobyciu kwalifikacji, a przed wyjazdem do Chin tyle szumu i tyle materiałów dodawaliście...Pan Jarosław Drozd nie przepytał Karoliny na lotnisku? Czy ze względu na żądania Karoliny ktoś z PZB nie pozwolił przeprowadzać/dodawać wywiadu z tą zawodniczką?
 Autor komentarza: Yaras72 (Redaktor bokser.org)
Data: 06-06-2012 21:12:13 
Byliśmy na lotnisku, gdzie witaliśmy powracającą ekipę z Chin. Niestety z powodów technicznych (złośliwość rzeczy martwych) materiał nagrany w trakcie rozmowy z Karoliną uległ uszkodzeniu... Bardzo nam z tego powodu przykro, ale tak nieraz bywa. Myślę, że nadrobimy to w trakcie przygotowań olimpijskich... Insynuację o rzekomym zakazie robienia wywiadu z Karoliną traktuję jako kiepski żart.
Pozdrawiam serdecznie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.