MARCO HUCK: ALEKSIEJEW TO EMERYT

Mistrz świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej Marco Huck (34-2-1, 25 KO) odpowiedział na propozycję Aleksandra Aleksiejewa (23-2-1, 20 KO). Po tym, jak niemiecki bokser zakpił z mistrza Europy, zapraszając go na sparingi, Rosjanin zrewanżował się wyzwaniem na pojedynek. "Byłbyś spokojny niczym niedźwiedź w cyrku" – mówił 31-letni Aleksiejew.

- Aleksander to już emeryt, ofiara. Nie wiem nawet, co miałbym o nim mówić. Szkoda moich słów. Aleksiejew próbuje zdobyć rozgłos na moim nazwisku. Każdy ekspert dobrze wie, że w walce ze mną nie miałby żadnych szans. Arslan to silny bokser. Aleksiejew jak był nikim, tak nikim pozostanie. Czytając jego wyzwanie, solidnie się uśmiałem – powiedział 27-letni Huck.

11 maja Aleksiejew bronił tytułu federacji EBU w walce z Firatem Arslanem (32-5-2, 21 KO). Spodziewano się łatwej przeprawy rosyjskiego mańkuta, szczególnie po bardzo dobrym lutowym występie przeciwko Enadowi Licinie. Mistrz Europy miał jednak duże problemy i zaledwie zremisował z 41-letnim rywalem.

Mówiło się, że po łatwej wygranej Aleksiejew zwakuje pas mistrza Starego Kontynentu, aby stanąć do walki o mistrzostwo świata z Huckiem. Z tych planów na razie nic nie wyjdzie. Działacze EBU zarządzili rewanż z Arslanem. Jeśli po ewentualnym zwycięstwie bokser mieszkający w Hamburgu zdecyduje się zachować pas, jego rywalem może zostać Mateusz Masternak (27-0, 20 KO).

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Sierak2012
Data: 24-05-2012 19:00:20 
Huck ładnie pocisnął Ruska :D W ich potencjalnej walce KO na Aleksiejewie do 3 rundy :D
 Autor komentarza: 19majkel87
Data: 24-05-2012 20:26:47 
pewnie zaraz się wywolamy burze ale mnie też się wydaję że Huck by go zniszczył. ludzie mogą mówić co chcą ale ja go lubię. jest twardy silny nie unika walki z nikim. pokazał że jest groźny nawet dla czołówki HW. a to że jest butny i arogancki... cóż a jaki był Ali czy jest Floyd. to nie sport dla grzecznych i skromnych.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 24-05-2012 20:38:56 
Tylko w przeciwieństwie do Floyda czy Muhammada, Marco nie wydaje mi się tak inteligentnym gościem jak wyżej wymienieni ;) To nawet przy niechęci osobistej do Hucka ciężko prognozować inny wynik walki, niż destrukcja Aleksiejewa przez Marco. Po prostu Alexander szczękę ma wątpliwą, w ostatnich walkach pokazuje się słabo i w ogóle prawie nie wykorzystuje swoich warunków fizycznych.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.