SYLWIA KUSIAK ZEDEBIUTUJE W MMA

Redakcja, fightcard.pl

2012-05-24

Aktualna bokserska wicemistrzyni Europy wagi półciężkiej (81 kg), Sylwia Kusiak, 15 czerwca w hali Gwardii w Koszalinie zadebiutuje w mieszanych sportach walki podczas gali MMA "Baltic Arena". Jej rywalką będzie doświadczona Rosjanka Yana Kunitskaya.

- Gdy pojawiła się propozycja walki MMA nie zgodziłam się na nią od razu - powiedziała Sylwia w wywiadzie udzielonym serwisowi fightcard.pl. - Miałam kilka dni do namysłu, a po przemyśleniach doszłam do wniosku, że warto spróbować. W boksie mam na koncie ponad sto walk, więc jestem przyzwyczajona do stresu towarzyszącego przed samym pojedynkiem. Pamiętam jak bardzo bałam się swojego debiutu w boksie, a wygrałam przez nokaut w drugiej rundzie. Jestem aktualną mistrzynią Polski i wicemistrzynią Europy w boksie, więc coś sobą reprezentuję, a sama walka będzie bardzo barwna i ciekawa, zważając na fakt, iż naprzeciw mnie stanie jedna z najlepszych zawodniczek na świecie w MMA - zakończyła koszalinianka.

Przypominamy, że etatowa do niedawna reprezentantka Polski, która w tym roku zdobyła po raz drugi w karierze tytuł mistrzyni Polski seniorek w boksie, została na dwa lata zawieszona w prawach zawodniczych przez swój dotychczasowy klub, Fight Club Koszalin.