PRICE GOTOWY NA NAJLEPSZYCH

W sobotę w Liverpoolu David Price (13-0, 11 KO) potwierdził swoją przynależność do absolutnej czołówki brytyjskiej wagi ciężkiej. Mierzący 203 cm wzrostu bokser potrzebował czterech rund, by ostatecznie rozprawić się z ambitnym Samem Sextonem (15-3, 6 KO). Tym samym brązowy medalista olimpijski z Pekinu zdobył wakujący pas mistrza Wspólnoty Brytyjskiej.

- Osiągnąłem właśnie pierwszy zawodowy cel. Teraz trzeba iść dalej. Wydaje mi się, że zaboksowałem kapitalnie. Jestem gotowy na nowe wyzwania, mogę walczyć z najlepszymi. Zamierzam wykorzystać swoje pięć minut. Moim przeznaczeniem jest zdobycie tytułu mistrza świata – powiedział na łamach "The Sun" Price.

Pod wielkim wrażeniem umiejętności Price’a był Frank Maloney. Promotor przyznał bez ogródek, że jego bokser zaczyna przypominać mu legendarnego Lennoxa Lewisa.

- W sobotę zobaczyliśmy prawdziwy pokaz boksu. Oceniłbym ten występ na 10 w skali do 10. David ma najlepszy lewy prosty od czasów Lennoxa Lewisa. Mamy przed sobą faceta, który może przywrócić Wielkiej Brytanii pas mistrza świata – dodał uszczęśliwiony Maloney.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: boksjor
Data: 21-05-2012 09:39:19 
Ten gościu naprawdę potrafi boksować. Już na tym etapie jest według mnie lepszy od Furego i Heleniusa, chciałbym go zobaczyć właśnie z tymi dwoma.
 Autor komentarza: milosz762
Data: 21-05-2012 11:57:09 
zgadzam się z przedmówcą jest szybszy i gibki i dynamiczniejszy od Helleniusa i Furego i Wacha !!Cios ma petarde (podobnie zresztą jak Hellenius który jest jednak statyczny drewniany wporównaniu do price)
ale w czasch podobno amtorskich przegrywał przed czasem wiec jego szczek jest wilka niewiadomo

przypomina mi stylem bardzo Vitalija i myśle że na nim wzoruje!
 Autor komentarza: necropedophile
Data: 21-05-2012 13:45:17 
Według mnie też wzoruje się na braciach. Obu, nie tylko na Witaliju. Fajnie by było jakby teraz dostał kogoś z top 20-25 HW.
 Autor komentarza: grzesiekstaw
Data: 21-05-2012 13:49:08 
Szkoda że Roberto Cammarelle nie przedł na zawodostwo.... Patrzcie jak lał Price'a:)
http://www.youtube.com/watch?v=uhWiAuxj-AE&feature=related
 Autor komentarza: Tim
Data: 21-05-2012 14:58:17 
Cammarelle to wybitny amator z ogromnym doświadczeniem więc nie ma co ich porównywać. Poza tym boks amatorski trochę różni się od zawodowego więc w zawodostwie Roberto niekoniecznie musiałby błyszczeć tak samo jak w zawodostwie Solis nie błyszczy tak jak w czasach amatorskich.
Może coś jest na rzeczy, że Cammarelle woli być amatorem i tam dominować za znacznie mniejsze pieniądze niż stanąć do walki bez kasku i na trochę innych zasadach np z takimi braćmi Kliczko?
 Autor komentarza: szansepromotions
Data: 21-05-2012 15:17:31 
Cammarelle jest wielką gwiazdą we Włoszech i zarabia dzięki temu sporo , więc nie musi przechodzić na zawodowstwo .
 Autor komentarza: Tim
Data: 21-05-2012 15:44:07 
Może i zarabia sporo we Włoszech, ale gdyby przeszedł na zawodostwo i w nim zostałby dominatorem to zarabiał by na pewno jeszcze więcej.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 21-05-2012 19:03:29 
nie widziałem ostatniej walki Dawida Price ale wg mnie on ma zadatki na mistrza. Nawet nie wiem czy sam Vitali Kliczko dałby mu teraz radę. Price jest jeszcze wyższy od Vitka, ma świetny zasięg rąk, siłę ciosu, dobry balans i do tego walczy inteligentnie, ekonomicznie. szkoda, że jego kariera zawodowa idzie tak wolno. On już powinien walczyć z czołówką i poza braćmi Kiczko nie wiem kto mógłby dać mu rady, może właśnie Helenius, David Haye, Mariusz Wach. Jak zresztą walczyć z takim olbrzymem jak Price, który koordynację ruchową ma zdecydowanie lepszą niż Valujew, czy Fury.
 Autor komentarza: Grzywa
Data: 22-05-2012 06:13:32 
Dac mu niepokonanego Szpilke lub prawie mistrza Wacha i zobaczymy ich prawdziwa wartosc. Przeciez on rekord ma jak ten pierwszy zas wzrost jak ten drugi, byloby ciekawie. Po co oszczedzac tak bardzo Szpile, przeciez mowi ze chce walczyc z najlepszymi zas Wach juz jednym z najlepszych jest. Nie rozumiem czemu Szpilka ma walczyc ze straszna twarza ale kiepskim bokserem zas Wach obija samych emerytow w tej swojej wielkosci. Price jest ciekawym piesciarzem, sporo potrafi wiec czemu Wasilewski nie stara sie o walke z nim jednego ze swoich asow?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.