III GRAND PRIX PZB 2012

Polski Związek Bokserski i Miejski Klub Sportowy "START" Grudziądz, zgodnie z kalendarzem PZB, organizują w dniach 14-17.06.2012r. w Grudziądzu zawody z cyklu "GRAND PRIX". Kolejne, III Rozgrywki o Puchar Polskiego Związku Bokserskiego "GRAND PRIX" są zarazem eliminacjami do Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 2-7.10.2012r.w Radomiu.

Od wprowadzenia Grand Prix jako kwalifikacji do Mistrzostw Polski, system ten budzi dużo emocji wśród włodarzy klubów w Polsce i trenerów bokserski, ale też i samych zawodników. Jest wiele argumentów przeciwko temu systemowi, jak chociażby brak możliwości startów zdolnej młodzieży, a niezasobne kluby nie mogą sobie pozwolić na cztery wyjazdy w ciągu roku na turniej. Z drugiej strony, na tak przemawia wysoki poziom mistrzostw, gdzie spotykają się już najlepsi zawodnicy w czterodniowym turnieju, wyłaniając prawdziwą czołówkę jako efekt systemowej pracy z zawodnikiem.

Nie ma potrzeby organizowania MP, gdzie przyjedzie 200 zawodników, z których wielu jest pierwszy raz w ringu i tej selekcji służy właśnie Grand Prix. Wybierzmy najlepszych i na święto boksu, które raz w roku odbywa się w innym mieście, niech pojadą naprawdę najlepsi. Takie rozwiązanie przynosi nam naprawdę dobry poziom walk, przyciągając starych i nowych kibiców. Wydawać by się mogło, że boks w Polsce zamiera, ale przyglądając się z bliska takim sytuacjom, dochodzę do wniosku, że jest to sztucznie napędzana bezradność i obniżanie poziomu. Czy komuś na tym zależy aby przyciąć skrzydła młodym, czy naprawdę jesteśmy aż tak bezsilni w szkoleniu i opiece nad zawodnikami? Bo to że są i chcą, to każdy widzi, na co najlepszym dowodem jest też  tłok na tego typu zawodach zawodach.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.