MAGDALENA WICHROWSKA ZE SREBREM

Redakcja, Informacja własna

2012-05-19

Zupełnie inny przebieg niż walka Sandry Kruk miał finałowy pojedynek 7. Mistrzostw Świata Kobiet w Boksie w kategorii 64 kg. Niestety, podobnie jak swoja koleżanka, Magdalena Wichrowska (64 kg) nie zdołała sięgnąc po złoto, ulegając Pak Kyong Ok (Korea Północna) 5:10.

Walka od początku miała spokojny przebieg. Zawodniczki zachowywały dystans i nie wyprowadzały wielu uderzeń, starając się rozegrać pojedynek dobrze taktycznie. Minimalnie skuteczniejsza była 28-letnia Koreanka, na której konto sędziowie zapisali trzy pierwsze rundy, kolejno 3:1, 2:1 i 3:1. Czwarta odsłona zakończyła się remisem 2:2.

Podobnie jak w przypadku Sandry Kruk, dla 20-letniej Magdaleny Wichrowskiej wywalczone w Qinhuangdao srebro jest dotychczas największym osiągnięciem w karierze. W drodze do finału podopieczna Leszka Piotrowskiego odprawiła z kwitkiem cztery przeciwniczki. Takiego sukcesu niewielu mogło się spodziewać.

WYWIAD Z MAGDALENĄ WICHROWSKĄ PRZED MŚ >>

Trzecią polską medalistką MŚ w Chinach została Karolina Michalczuk (51 kg), na której szyi zawieszono brązowy krążek. Zawodniczka z Łęcznej jest pierwszą polską pięściarką, która wystąpi na igrzyskach olimpijskich.