SREBRO DLA WALECZNEJ SANDRY KRUK

Niezwykła wola walki i ambicja nie wystarczyły Sandrze Kruk (57 kg) do pokonania Tiary Brown w finale 7. Mistrzostw Świata Kobiet. W toczonym w bardzo szybkim tempie pojedynku Polka uległa Amerykance 21:24. Srebrny medal mistrzostw globu jest i tak olbrzymim sukcesem 22-letniej elblążanki.

WYWIAD Z SANDRĄ KRUK PRZED MŚ >>

Dość dużą przewagę wzrostu miała 23-letnia zawodniczka z Florydy, jednak dzięki nieustannej presji wywieranej przez Polkę pojedynek przez wszystkie rundy toczył się w półdystansie. Lepiej rozpoczęła Brown, która w dwóch pierwszych odsłonach, wygranych przez nią 5:3 i 5:2, była dokładniejsza i bardziej wszechstronna.

Sandra Kruk nie byłaby jednak sobą, gdyby nie spróbowała odwrócić losów niezbyt dobrze układającej się potyczki. W trzeciej rundzie jeszcze podkręciła tempo, a w końcówce zasypała przeciwniczkę serią celnych uderzeń. Ta odsłona dla podopiecznej Leszka Piotrowskiego – 8:6!

W czwartym starciu Kruk poszła za ciosem, wyprowadziła mnóstwo ciosów, jednak Brown celnie opowiadała. Niezwykle zacięta runda, w którym Polka nie ustąpiła nawet na moment, zakończyła się remisem 8:8.

W drodze do finału nasza zawodniczka wygrała trzy pojedynki. Przed zawodami w Qinhuangdao  jej największym osiągnięciem były medale Mistrzostw Unii Europejskiej.

Niebawem czekają nas jeszcze emocje związane z finałową walką Magdaleny Wichrowskiej (64 kg), która zmierzy się z Pak Kyong Ok (Korea Północna). Wcześniej brązowy medal zdobyła Karolina Michalczuk (51 kg), która przy okazji wywalczyła kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Londynie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Demolition
Data: 19-05-2012 11:00:09 
:]
 Autor komentarza: boxxer
Data: 19-05-2012 11:03:17 
Sandra! Szczerze Gratuluję Sukcesu!!! na Szczęście!dla Ciebie nie byłaś w ostatnich miesiącach powoływana za często na zgrupowań!Kadry!!! a praca w Klubie! przyniosły niesamowity efekt brawo!!! nareszcie widziałam Sandrę w ringu taką jak kiedyś i tego się trzymaj ;))
 Autor komentarza: Darko
Data: 19-05-2012 19:29:09 
Brawo Sandra jesteś naprawdę super!!!
 Autor komentarza: lutonadam
Data: 19-05-2012 20:00:25 
SUPER!Gratulacje!Kobieto...pokazałaś serce do walki i fantastyczny boks.Stać Ciebie na dużo wiecej...
 Autor komentarza: Onyxx
Data: 19-05-2012 22:44:00 
SUPER DZIEWCZYNA !!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.