CZWARTA POLKA W ĆWIERĆFINALE MŚ!

Redakcja, Informacja własna

2012-05-15

Magdalena Wichrowska (kat. 64 kg) jest czwartą reprezentantką Polski, która awansowała do ćwierćfinału 7. Mistrzostw Świata w Boksie Kobiet, które od soboty trwają w chińskim Qinhuangdao. Wcześniej ta sztuka uda udała się Sandrze Kruk (57 kg), Karolinie Michalczuk (51 kg) i Sandrze Drabik (54 kg).

Po pierwszym, ekspresowym zwycięstwie przez RSC z Nurys Silverą (Wenezuela), w 1/8 finału 20-letnia zawodniczka GUKS Carbo Gliwice miała już znacznie trudniejszą przeprawę. Najmłodsza podopieczna selekcjonera Leszka Piotrowskiego wygrała 12:11 z Janą Sydor. Pojedynek z 24-letnią  Ukrainką był bardzo zacięty, o czym świadczą wyniki kolejnych rund: 2:2, 4:3, 3:1 i 3:5.

WYWIAD Z MAGDALENĄ WICHROWSKĄ PRZED MŚ >>

W jutrzejszym ćwierćfinale nasza zawodniczka zmierzy się z 22-letnią Uyangą Erdenesoyol (Mongolia), która w dzisiejszym pojedynku 1/8 finału wypunktowała 31:22 Gamzę Basar (Turcja).

Dziś czekają nas jeszcze emocje związane z walką Lidii Fidury (75 kg). Jeśli nasza reprezentantka pokonał Annę Laurell, awansuje do ćwierćfinału i dołączy do Karoliny Michalczuk, która może się już cieszyć z wywalczenia przepustki na igrzyska olimpijskie w Londynie.