'KHAN ZA SZYBKI DLA GARCII, MOŻE POKONAĆ FLOYDA'

Edward Chaykovsky, boxingscene.com

2012-05-14

Freddie Roach nie podziela opinii większości ekspertów, którzy są zdania, że Floyd Mayweather (43-0, 26 KO) uczynił walkę z Miguelem Cotto (37-3, 30 KO) bardziej interesującą, gdyż porzucił swój defensywny styl i momentami celowo zostawał przed Portorykańczykiem otwarty na wymiany ciosów.

Słynny szkoleniowiec uważa, że w wieku 35 lat "Money" zwyczajnie nie dysponuje już dawną znakomitą pracą nóg, co uniemożliwia mu pozostawanie nieuchwytnym dla przeciwników. Roach ma nadzieję, że Amir Khan (26-2, 18 KO) 7 lipca zmierzy się z Dannym Garcią (23-0, 14 KO), a potem przeniesie się do kategorii półśredniej. Jeśli uda się zakontraktować walkę Brytyjczyka z Mayweatherem, Freddie liczy na wygraną swojego podopiecznego.

- Jeśli rywalem będzie Garcia, Amir okaże się zwyczajnie za silny i zbyt szybki - uważa Roach. - Niezależnie od tego, kto będzie rywalem Khana, to ostatnia walka w junior półśredniej. Przenosimy się do limitu 147 funtów i liczym na walkę z Mayweatherem. Nogi Floyda w wieku 35 lat nie są już tak niezawodne. Jeśli Amir zmierzy się z nim w grudniu, wygramy.